SON DAKİKA!

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Kaya Yıldız; Giresun’u Su İle Buluşturuyor

Devlet Su İşleri (DSİ) Giresun iline yaptığı yatırımlarla illerimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Giresun ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

DSİ olarak son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyoruz. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor, bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.

Giresun’un Şebinkarahisar İlçesinde yapımı tamamlanan Uğurca Göleti için bir müjde veren, DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Söz konusu göletimizin faydaya dönüşmesi için, sulama inşaatı için ilk adımımızı attık ve sulama inşaatının ihalesini 05.11.2021 tarihinde gerçekleştirdik. Yapım sözleşmesini de imzalayıp, yüklenici firmaya yer teslimi yapacağız. Temelden 51 metre yüksekliğe sahip Uğurca Göletimizde depolayacağımız su ile birlikte, 3 280 dekar zirai tarım arazisini su ile buluşturacak ve böylelikle ekonomimize yıllık 2,5 milyon TL katkı sağlamış olacağız. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

1 Yorum

  1. Giresunlu Vatandaş

    Giresun susuz mu kaldı da su ile buluşturuyor. Susuz kalan bir şeyler olduğu kesin ama O Giresun değil, Editör Notu; Şebinkarahisar ilçesi Giresun’un değil mi? orda su sorunu var ve bu sorunu çözdü ise nasıl Giresun’u ilgilendirmiyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.