SON DAKİKA!

GAZİLERTEPESİ FADİME BİROL’A VEDA ETTİ(VİDEO)

Giresun’un Merkeze bağlı Erikliman Gazilertepesi Köyü Fadime Birol’a (Fadime Aba) veda etti.

[youtube id=”_HEYHGNtR3Q” width=”600″ height=”350″]

Giresun’da gelini 35 yaşındaki Müjdehan Birol tarafından bıçaklanarak öldürülen 78 yaşındaki Fadime Birol toprağa verildi. 1 yıl önce boşanmasına rağmen 2 çocuğunun babası eşi Turan Birol ile birlikte yaşayan Müjdehan Birol ifadesinde, “Çok canımı yakmıştı. Sarhoştum. Dayanamıyordum” dedi.

gelinhapsekaynanamezaraYılbaşı kutlaması sırasında alkol aldığı ve olay sırasında sarhoş olduğu ileri sürülen Müjdehan Birol’un savcılıktaki ifadesinde, “Sarhoştum. Çok canımı yakmıştı, dayanamıyordum. Gece eşim ile eve geldikten bir süre sonra Turan evden çıktı. Kayınvalidemi telefonla arayarak boşanmamız nedeniyle kendisini suçladım. Telefonda tartıştık. Evine gittim. Tartışma devam edince ekmek bıçağını alarak bıçakladım” dediği belirtildi.

Fadime Birol’un cenazesi Trabzon Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından Erikliman Köyü Gaziler Tepesi Camii’ne getirildi. Birol’un cenazesi burada öğleleyin kılınan cenaze namazından sonra aynı köydeki aile mezarlığında toprağa verildi. eşi tarafından annesi öldürülen Turan Birol da uzun süre tabutun başından ayrılmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.