SON DAKİKA!

Kenan Tatlı; Batlama İçin Bakanlarımız Devrede

Giresun Merkez Batlama Çaldağ bölgesinde 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel felaketinde mağdur olan bölge halkı yapılacak kalıcı konut ve iş yerlerinin gecikmesi nedeniyle Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı ve Giresun Milletvekilleri Ankara’da ilgili bakanlar ile temasa geçti.

Batlama Çaldağ bölgesinde 22 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen sel felaketinde mağduriyet yaşayan ailelerin konut ve iş yeri ihtiyaçlarının yapılması için Toplu Konut İdaresi tarafından 25 Kasım 2021 tarihinde yapılan ihale, geçerli tekliflerin yaklaşık maliyetin üzerinde olması nedeniyle iptal edilmişti.

Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı ” Bu bilgiler ışığında konunun uzaması üzerine Giresun İl Genel Meclis Başkanımız Ahmet Şahin ile birlikte hemen Ankara’ya giderek, Giresun Milletvekillerimiz Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk’le beraber İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut’la görüşme sağladık. Durumu kendilerine arz ettik. Yaptığımız görüşme neticesinde, iptal edilen ihalenin günün şartlarına göre güncellenerek derhal ihaleye çıkarılması kararlaştırıldı. Devletimiz tarafından yapılan işlerde yoğunluğa bağlı olarak gecikmeler yaşanabilmektedir. Lakin gecikmeli de olsa Devletimiz, Hükümetimiz vermiş olduğu sözü mutlaka yerine getirmektedir. Merkez Çaldağ köyümüzde yaşanan sel felaketinde mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu 24 konut ve 19 iş yerinde yapılıp, sahiplerine teslim edilecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bazı kesimlerce Batlama vadisi öksüz gibi, çaldağ sahipsiz gibi söylemlerine de katılmıyoruz. Yaşanan doğal afetlere, siyaset bulaştırmak, bundan nemalanmak isteyenlerinde vicdanını ve akıl bilincini sorgulaması gerektiğini düşünüyorum. Sizlerin de bildiği gibi son zamanlarda ülke olarak, doğal afetlerle büyük bir mücadele içerisindeyiz. Ülke coğrafyamızın her tarafına sahip çıkıldığı gibi Batlama Çaldağ bölgesinin de sahipleri bizleriz. Son olarak belirtmek isterim ki; Milletvekillerimiz, İl Genel Meclis Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımızla birlikte bölgenin bütün ihtiyaçlarının takipçisiyiz. Bu uğurda bütün çalışmaları ve yatırımları gece gündüz demeden takip ettiğimizi tüm kamoyunun bilgilerine sunarım.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.