SON DAKİKA!

1 KASIM’DA VATANDAŞ HESABI KESECEK

CHP Giresun İl Başkanı Sinan Kitapçı, vatandaşın 1 Kasım’da sandıkta hesap soracağını belirterek, oynanan oyunların son bulacağını ifade etti.

Sinan Kitapçı yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi, “Seçimlere iki hafta kala Türkiye’de ve Giresun’da AKP’nin son çırpınışlarını ibretle izlemeye devam ediyoruz. Ülke yönetiminde her konuda ortaya çıkan zaafların bedelini ne yazık ki milletimiz ödemek zorunda kalıyor.

Güvenlikte zaaf yok diyenler acaba bu söylediklerine kendileri inanıyor mu? Eğer öyleyse neden bombalar insanlarımızı parçalıyor. Neden her gün askerimiz, polisimiz, sivillerimiz öldürülüyor?. Ekonomi çok iyi ise neden nüfusumuzun yarısından fazlası borç batağındadır? Türkiye üniversiteli işsiz sıralamasında neden dünya üçüncüsüdür? Hukuk siyasallaşmamışsa neden iktidar sahipleri neyi eleştirirse savcılar ertesi gün harekete geçmektedir? Basına, vatandaşa hukuk neden baskı kurmaktadır?

Değerli Arkadaşlar Giresun’da adeta vatandaşla alay edilmektedir.

Bakanlık yapmış, 3 dönem milletvekilliği, uzun süre partisinin TBMM grup başkan vekilliği yapmış Nurettin Canikli, müjdeyle köylerdeki sokak lambalarının yeniden yerine takılacağını söylüyor. Bu lambalar kimin döneminde sökülmüştür? Lambalar sökülürken siz iktidar değimliydiniz?

AKP’nin Giresun’daki misafir adayı Nurettin Canikli yıllardır müjdelediği spor salonu bu zamana kadar yapılmayınca, 40 yıllık salona tadilat yapılmasını sahiplenmiş. Devletin valisi, AKP’nin adayları Nurettin Canikli ve Adem Tatlı ile sırt sırta pankart yapılarak salona asılmış. Utanılacak manzarayı AKP adayları sahipleniyor. Bu sizlerin Giresun’a bakışınızı belgeliyor. Göreve getirilen müdürler devlet memuru ilkeleri ile değil AKP’nin emir ve talimatları ile çalışıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.