Uncategorized

2.Tirebolu Kültür Sanat Günleri Basladi

TIRDEF (Tirebolu Dernekler Federasyonu) tarafindan organize edilen 2. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri Istanbul Üsküdar Münevver Ayasli Kültür Merkezi nde basladi.

 

Bu sene yapilan organizasyon Türkiyenin ilk donanma komutani olan ve aslen Tirebolulu olan merhum Koramiral Sükrü Okan i anma ve tanitma adina düzenlendi.

 

Münevver Ayasli Kültür Merkezin de 2 gün sürecek olan etkinliklerin ilk gününe Istanbul Milletvekili ve 1. Bölge Milletvekili adayi Mehmet Domaç, Tirebolu Belediye Baskani Burhan Takir, Giresun Konfederasyonu Genel Baskani (GIRKON) Sitki Ada, SGK Istanbul Bölge Baskani Mustafa Kuruca, Istanbul Menkul Kiymetler Borsasi Baskan Yardimcisi Murat Bolat, Giresunspor Baskani Ömer Ülkü, Giresunspor Eski Baskani Osman Çirak, Giresunspor Eski As Baskani Cevat Korkmaz, Giresunspor As Baskani Nahit Yamak, Arastirmaci Yazar Ayhan Yüksel, Prf. Dr. Taner Karahasanoglu, TIRDEF Kurucu Baskani Elektrik Yüksek Mühendisi M.Çinar Çetinkaya, TIRDEF Eski Baskani ve Gebze Yüksek Teknoloji Entitüsü Dekani Prf. Dr. Halit Keskin, Arastirmaci Yazar Seyfullah Çiçek, Giresun Dergisi Sahibi Remzi Mamasoglu, Gurbetçi Giresun Gazetesi Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Yeni Tirebolu Gazetesi Sahibi Hasan Kübüç, Yeni Tirebolu Genel Yayin Yönetmeni Soydan Necati Toraman, TIRDEF e bagli dernek baskanlari ve kalabalik bir Tirebolu toplulugu katildi.

 


 

Tirebolu Kültür ve Sanat Günlerinin açilis konusmasin TIRDEF Baskani Haldun Domaç yapti Haldun Domaç ” Geçen sene ilkini gerçeklestirdigimiz Tirebolu Kültür Sanat Günlerinin ikincisini yapiyor olmaktan sizlere verdigimiz bu önemli sözü tutabilmis olmaktan dolayi oldukça mutluyum, bu sene Tirebolunun yetistirdigi önemli bir isim olan Merhum Koramiral Sükrü Okan adina düzenledigimiz etkinlikleri, Fotograf Sanatçilari Yasar Keskin, Kurucu Baskanimiz M.Çinar Çetinkaya nin Fotograflarindan olusan 2 sergi ile zenginlestirdik. Degerli Hemserilerim aldigimiz duyumlara göre kapanma tehlikesi ile karsi karsiya olan Tirebolu Lisemizin kapnmamasi için elimizden gelen bütün gayreti gösterecegiz, ilçemizde faaliyetlerine devam eden Denizcilik Lisesinin isminin Koramiral Sükrü Okan Denizcilik Lisesi olarak degistirilmesi için aslen Tirebolulu olan Istanbul Milletvekilimiz Mehmet Domaç tan rica ettik olumlu netice almayi bekliyoru. Gelecekyil düzenlenecek olan üçüncü Tirebolu Kültür ve Sanat Günlerini Tirebolu da düzenleyecegiz.” dedi.

 

Resimler : Hasan Kübüç/Soydan Necati Toraman

                 Yeni Tirebolu

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.