Uncategorized

30 Agustos Büyük Zafer Bayrami

Giresun Atatürkçü Düsünce Dernegi Baskani Hilmi Taskin 30 Agustos Zafer Bayrami nedeni ile bir açiklama yapti.
Taskin açiklamasinda su görüslere yer verdi. “ Bugün çok sevinçli bir günü kutluyoruz. Emperyalizm, Sevr Antlasmasi ile Türkleri Rumeli’den sonra Anadolu’dan da silmeye hazirlanirken Büyük Zafer bu alçakça plani altüst etmistir. Sevr Antlasmasi, Anadolu Türklerini kisa bir süre içinde tarihten silme planidir. Büyük Zafer, Türklerin Dogu Trakya ile Anadolu’da bagimsiz olarak ve onurlu bir sekilde yasama hakkini emperyalizme zorla kabul ettirmistir.
Atatürk’ün dehasi ve önderligi sayesinde Anadolu’daki Yunan Ordusunu 30 Agustos’ta büyük ölçüde yok eden Türk Ordusu, bu zaferle iki görkemli kapinin açilmasini saglamistir. Birincisi Sevr’i tarihin çöplügüne gönderen Lozan Antlasmasidir, ikincisi de Atatürk Devrimidir. Böyle yetkin (mükemmel) bir Zafer yerine Yunan Ordusunun düzenli olarak çekilmesine olanak veren bir zafer kazanilsaydi, Lozan’da basta Dogu Trakya ve Kapitülasyonlar olmak üzere, pek çok konu daha tartismali hale gelecek, belki de bir takim ödünler vermek zorunlulugu dogacakti. Yine de Büyük Zafer’e karsin Lozan Konferansi’nin, belirli dönemler kesintiyle, sekiz ay süren zorlu bir maraton olmasi Büyük Zafer’in önemini kanitlamaktadir.
Büyük Zafer’in parlakligi, yetkinligi Atatürk’e Atatürk Devrimini de gerçeklestirme yetkisi ve olanagini vermistir.
Atatürk Devrimi siklik ya da hosluk olsun diye yapilmamistir. Türkler bir daha Sevr ile karsilasmasinlar, Dogu Trakya ve Anadolu’da sonsuza dek tam bagimsiz ve onurlu yasasinlar diye yapilmistir. Çünkü Atatürk Devrimi sayesinde Türkler seyhlik ve agalik düzeninin Ortaçag kamburundan kurtulacak, istisnasiz her alanda Batililar ile boy ölçüsecek duruma geleceklerdi.
Ne yazik ki dün oldugu gibi bugün de Atatürkçüler büyük zorluklarla karsi karsiyadirlar. Çünkü 1950’den bu yana Türkiye’ye egemen olan seyhlik ve agalik düzeninin karsidevrimi, (emperyalizmin destegi ile)Atatürk Devrimini önce durdurmus daha sonra da dondurmus ve geriye çevirmistir. Artik bugün en saygin Atatürkçüler,  mahkeme kapilarinda, zindanlarda zulüm görmektedirler. Artik bugün Türkiye’yi federal bir yapiya yönlendirerek parçalama planlari etrafta bizzat siyasiler tarafindan cesaretle dolastirilmaktadir. Bati Emperyalizmi yapilanlari utanmadan alkislamakta ve açikça desteklemektedir. Dolambaçli yoldan da olsa Sevr’e yaklasmanin sevincini tasimaktadirlar.
Ancak ne yaparlarsa yapsinlar yine düs kirikligina ugrayacaklar! Çünkü karsilarinda TÜRKIYE CUMHURIYETI’nin temel düsüncesi olan ATATÜRKÇÜLÜK ve o düsünceye inanmis yurttaslar vardir.
30 Agustos Zafer Bayrami Türk Ulusuna Kutlu olsun”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.