SPOR

4 GİRESUNLU 4 BİN BALIKESİRLİYİ SUSTURDU

Komşu Trabzon’un futbol alanında geliştirdiği bir slogan var bize her yer Trabzon diye   Yeşil Giresun Belediyespor Erkek Basketbol Takımı bu sloganı Giresunlular için gittiği her deplasmanda gururla söyletiyor.

Türkiye Erkekler Basketbol 2.Ligi’nde karşı karşıya gelen Balıkesir BEST Basketbol Kulübü ile Yeşil Giresun Belediyespor maçı ilginç görüntülere sahne oldu.

4 bin Balıkesirli taraftarın destek verdiği Balıkesir BEST Basketbol takımı, 3’ü bayan 4 taraftarın destek verdiği Yeşil Giresun Belediyespor ile karşılaştı. Yeşil Giresun maçı 7 sayı fark ile kazandı.

Balıkesir Kurtdereli Spor Salonu’ndaki maçın başlaması ile taraftarlar da takımlarını tezahüratlarla destekleme yarışına girdi. BEST takımının seyirci grubu Mahşer takımını desteklerken, Balıkesir’de yaşayan Giresunlu Camak ailesi de yeşil beyaz kaşkolları ile takımlarına olanca güçleriyle destek verdi. 3’ü bayan toplam 4 kişilik taraftar aileye Giresunlu basketbolcuların 3 arkadaşı da katılınca Giresunlu taraftar sayısı 7’ye yükseldi.

GORDON ATTI GİRESUNLULAR COŞTU

Maçın ilk devresinde üstün bir oyun ortaya koyan Balıkesir BEST ilk devreyi 48- 34 önde kapadı. BEST takımının oyun kurucusu Lowery ile Giresun temsilcisi ekibin oyun kurucusu Gordon’un karşılıklı üçlükleri her iki takım taraftarlarına da keyifli anlar yaşattı. Gordon’un basketleri ile coşan az sayıdaki Giresunlu taraftarlar sürekli tezahüratta bulundular. Fair Play örneklerinin yaşandığı maçta oyuncular arasında zaman zaman gerginlikler yaşansa da Balıkesirli ve Giresunlu taraftarlar maçı dostça izledi. Maçı Yeşil Giresun Belediyespor 81-88 kazandı. Maç sonu büyük bir sevinç yaşayan 7 taraftar basketbolcular ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Giresun’a selam götürmelerini isteyen taraftarlar. Sevinçle salondan ayrıldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.