SON DAKİKA!

AB TOPLANTISI İÇİN GELDİLER GİRESUN’A HAYRAN KALDILAR

Avrupa Birliği(AB) Bölgeler Komitesi 16. Toplantısı için Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun davetlisi olarak Giresun’a gelen misafirler Giresun’a hayran kaldı.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden belediye başkanı, yerel parlamento üyesi, Türkiye’den belediye başkanı, belediye başkan vekili, AB Türkiye delegasyonu başkan yardımcısı, Türk Belediyeler Birliği temsilcisi, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve siyasilerden 80 kişinin katıldığı toplantı sona erdi.

AB Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Gurubu Başkanı Heinz Lehmann, yaptığı değerlendirtmede şu görüşlere yer verdi: “Giresun’da yaptığımız toplantıdan ve Giresun Belediyesi’nin ev sahipliğinden son derece memnun kaldım. Karadeniz’in olağanüstü güzel kenti Giresun’u seçtiğimiz için çok doğru karar verdiğimizi gördük. Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ile basın toplantısı yaptık. Odaya bayan erkek çok fazla basın mensubu girdi. Ben kendi bölgemde bunu yapsaydım. Belki 2 basın mensubu gelirdi. Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Baro ve Üniversite’yi gezdik. Kerim Aksu çok seviliyor. Sayın Kerim Aksu, Avrupa’da da çok seviliyor. Başkan Kerim Aksu ve ekibi mükemmel bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Çok çok teşekkür ediyorum. Giresun’u gördüğüm için kendimi çok şanslı hissediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Avrupa ve Türkiye’den toplantıya gelen misafirlerine şehri gezdirdi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, çok önemli olan AB toplantısını başarı ile atlattıklarına inandığını belirterek ; “Giresun çok güzel bir kent. Bizler bu kente aşığız. Yurtdışından ve ülkemizden şehrimize gelenlerin memnuniyeti bizlere moral oluyor. AB toplantısı ile Giresun’u tanıttık. AB heyetine görüşlerimizi kendi evimizde anlattık. Bu toplantı Giresun, Karadeniz ve Türkiye için çok iyi oldu. Emeği geçenlere, toplantımıza katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.

abtoplantisigiresunhayran

AB Toplantısı için Giresun’a gelen misafirler, Alpaslan Caddesi’nden yürüyerek, Atatürk Meydanı’na geldiler. Burada engelli aracı, sağlık otobüsü, lostra salonu, şikâyet defteri, sokak kütüphanesi, oyuncak ve kitap kumbarasını inceleyen misafirler, Giresun yazısı önünde aile fotoğrafı çektirdiler. Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret eden misafirler daha sonra Gazi Caddesi, Sanat Sokağı, Kale, Müze, Zeytinlik Semti’ni gezdikten sonra Giresun’dan ayrıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.