SON DAKİKA!

AÇ KAPA KONSERVATUAR

Giresun İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantısının üçüncü gününde Özel İdare Konservatuar’ı konuştu.

Giresun İl Genel Meclisi Osman Öden başkanlığında gerçekleştirilen ekim ayı meclis toplantısında gündem dışı konuşma yapan Chp Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz, yanlışın yanlışla düzeltilmeye çalışıldığı söyledi. Yaklaşık bir yıl önce dönemin Valisi Dursun Ali Şahin’in ısrarı üzerine İl Özel İdare Konservatuarı’nın kurulduğunu duyduklarını bugün ise kapatılacağını duyduklarını belirten Chp Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz, kurulmasının o gün yanlış olduğunu söylediklerini bugün de kapatılmasının yanlış olduğunu ifade etti.

Ömer Mustafa Yılmaz “Yaklaşık bir yıl önce konservatuar kurulması için meclisten yetki istendiğinde konservatuarın idaremize yük olacağını söylemiştik. Buradan alınacak belgenin diğer konservatuarlarla eş denkliği olup olmayacağı endişemizi dile getirmiştik. Ancak Valimizin ısrarı ile öğrencilerden para alınarak, meclisin gündeminden geçti ve açıldı. Henüz konservatuarın açılmasının üzerinden bir yıl geçmişken ödenek yetersizliğinden dolayı kapatılacağı ve yine idaremizce 500 bin TL harcanarak tadilattan geçirilen bina ise Halk Eğitim Merkezi’ne devredileceğini öğreniyoruz. Halk Eğitimin Kursları dönemseldir. Ancak konservatuar eğitimi ise 4 yıllıktır. Buraya para veren buraya girmeyi başararak 4 yıllık eğitim için umut bağlayan öğrenci ve öğretmeni düşünmek gerekir. Açılması yanlıştı bunu söylemiştik kapatılması da yanlıştır. Yanlış yanlışla düzeltilemez. Açılması için idaremize sorulan bir kurumun kapatılacak olmasını dışarıdan duymamalıydık. O vali istedi bu vali istemiyor diye kimsenin umudunu kırmaya hakkımız yoktur” dedi.

AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Kubilay Elevli ise, konservatuarla ilgili Chp Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz’ın eleştirilerine katıldığını ifade ederek, kapatılmaması için çözüm aranması gerektiğini de kaydetti.

Konservatuarın kapatılmasının özel bir nedeni olduğunu ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden ise “Konservatuarla ilgili bilgilendirildim. Kapatılmasıyla ilgili bana aktarılanlarla ilgili meclisi kapalı oturumda bilgilendireceğim” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.