SON DAKİKA!
mhpgiresunorhanerzurum

ADEM TATLI’YA ACI TEPKİ

Bir dönem arayla ikinci kez Giresun Milletvekili olarak görev yapmaya başlayan Adem Tatlı Giresun ili adına tek yazılı yada sözlü soru önergesi vermezken başka iller adına verdiği soru önergeleri tepki toplamaya devam ediyor.

ademtatligiresunmilletvekili

Bir süredir seçim bölgesi olan Bulancak ilçesinde yayın yapan haftalık bir gazete tarafından topa tutulan Ak Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı bu kezde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

MHP Giresun İl Başkanı Orhan Erzurum, Ak Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı’nın, seçim bölgesinin sorunlarını bırakıp adeta uzaktan kumanda edilir şekilde başka illerin sorunlarıyla ilgilendiğini söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin resmi internet sitesindeki Ak Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı’nın karnesini değerlendiren MHP Giresun İl Başkanı Orhan Erzurum; “AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı, kendi seçim bölgesiyle ilgili hiçbir yazılı veya sözlü soru önergesi bulunmaz iken ne yazık ki başka illerle ilgili sözlü soru önergelerinin olduğu görülmektedir.

Giresun’un yıllardır Erzincan -Tirebolu demiryolu mücadelesi, Eğribel tünel mücadelesi varken ve Giresun adasına gezi düzenlenecek Özel İdareye ait bir tekne bulunmaz iken ve bunları mecliste bir kez olsun yazılı veya sözlü gündeme getirmemiştir.

Fakat ne yazık ki Mekke-Medine hızlı tren hattı inşaatına,Sivas -Erzincan hızlı tren hattı çalışmalarına,Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattına,Ankara-İstanbul yüksek hızlı tiren hattına veVan gölündeki feribotların yenilenmesine ilişkin sözlü soru önergeleri verdiği görülmektedir.

Giresun’un onca sorunu varken Giresun Milletvekili Adem Tatlı’nın başka illerin sorunlarını gündeme getirmesi abstte iştigaldir.

Ak Parti Giresun’dan 154 bin yaklaşık yüzde 60 oy almıştır ve Adem Tatlı’da bu oylarla milletvekili seçilmiştir.Ancak Giresunla ilgili hiçbir şey yapmazken başka illerin sorunlarını dile getirmesi Adem Tatlı’nın işi mi’Adem Tatlı Giresun’dan aldığı oyun hakkını böyle mi veriyor’Acaba Adem Tatlı gelecek seçimlerde o bölgelerden mi adaylığını açıklayacak bu soruları sormak istiyoruz.

Milletvekili Adem Tatlı’nın kendi ilinin,kendi seçim bölgesinin sorunları varken ve bunları gündeme getirmezken, başka illerin sorununu gündeme getirmesi uzaktan kumanda ile idare edildiğini göstermez mi? Böyleyse oturduğu koltuğu meşgul etmemeli istifa etmeli.Giresun Adem Tatlı’yı Giresun’un sorunlarıyla ilgilensin diye seçti” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.