SON DAKİKA!

ADULSELAM KAHIRMAN’I KARADENİZ HALA VERMEDİ

Giresun’un Bulancak ilçesinde kaybolan Üniversiteli Abduselam Kahırman’ın ailesinin endişeli bekleyişini sürerken Giresun Valisi Dursun Ali Şahin ve Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Aygün Attar bekleyen aile fertlerini ziyaret etti.

Bulancak sahilinde Abduselam Kahırman’ı arama çalışmalarından bir sonuç alınmasını bekleyen yakınlarını ziyaret eden Vali Dursun Ali Şahin, aramaların üst düzeyde yapıldığını söyledi. Aileye bir sonun alınıncaya kadar aramaların devam edileceğini belirten Vali Dursun Ali Şahin, barınma, konaklama gibi herhangi bir talep halinde üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını kaydetti.

Vali D.Ali Şahin, “Samsun, Ordu, Trabzon’un yanı sıra Giresun’da yerel olarak bütün imkanların seferber edildi. Bu alanda hiçbir konuda bu kadar hassas davranmamıştık. Temennimiz aramaların bir sonuç vermesidir. Biz elimizden geleni yapıyoruz fakat elimizde olmayan nedenlerden dolayı henüz bir bulguya rastlanmadığı bilgisi maalesef üzücü” dedi.

Denizdeki arama çalışmalarını balıkçıların kullandığı turolla da yapılma talebine Sahil Güvenlik Giresun Komutanlığı çalışmaların devam ettiğini deniz şartlarına göre arama yapabildiklerini ve gerekirse turolla da arama yapılması için hazırlık yaptıkları belirtildi.

Giresun Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Adulselam Kahırman’ın cep telefonundan son sinyalin iskelede alındığının tespit edildiği öğrenilirken, Giresun Üniversitesi’de öğrenci olan aslan Bayburtlu Abduselam Kahırman, beş gün önce fotoğrafını çekmek istediği dalgalara kapılarak denizde kaybolmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.