SON DAKİKA!

AHMET DEMİRAY SULTANGAZİ DERNEK BAŞKANI OLDU

Bahat Sağlık Grup Sultangazi Hastanesi İdare Amiri ve Ak Parti Sultangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Bulancaklı hemşerimiz Ahmet Demiray Sultangazi Giresunlular dernek başkanlığına getirildi.

ahmetdemiray

Sultangazi Giresunlular Derneği geçen yıl görkemli bir törenle açılmıştı. Dernek açılışını Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Bahat Sağlık Gurubu Yönetim kurulu Başkanı Hamza Bahat ve Sultangazinin mülki ve idari amirlerinin katılımıyla gerçekleşmişti. Sultangazi’de faal olan bu dernek ilçede bulunan Giresunluların sevinç kaynağı olmuştu. Bu faal derneğin başkanlığına bir çok yeni projeyle hayat verecek Sultangazililerin çok yakından tanıdığı, sözüne güvenilir, dürüst, namuslu Ahmet Demiray başkanlığa getirildi.
Giresun kültürünü yaşatmanın ve gençlere öğretmenin öncülüğünü yapacak olan Demiray “Biz özümüze kültürümüze, geleneklerimize, göreneklerimize, sosyal faaliyetlerimize bağlı insanlarız. Yoz ve çarpık kültürün gençlerimizi esir almasına müsaade etmeyeceğiz. Elimizi taşın altına koyduk bir kez. Sağ olsun hemşerililerim bu görevi bana layık gördüler. Bende elimden geldiğince bu derneği tabela derneği olmasına izin vermeyeceğim.Kısaca anlatacak olursak dernek ve yönetim kurulu bir bütündür. Bizler bu bütünü bir araya getiren birer parçalarız. Biz dernek olarak demokrasi ve özgürlük kavramalarını özümsemiş her türden kibir ve egoyu mahkum etmiş dernekler olmalıyız. Bugün büyük bir teveccühle arkadaşlarımın istemi üzerine bu göreve getirildim. Benim dernek ve dernekçiliğe bakış açımı sorarsanız kısaca şunları söyleye bilirim.
Dernek başkanı olarak seçilen kişiler dernek yönetiminin her dediğinin olduğu, başkanın egemenliği şeklinde hüküm sürdürüldüğü tanrısallaştırılmış kişisi değildir ve olmamalıdır, yönetim kurulu üyeleri arasında sevgi ve saygı çerçevesinde koordinasyonu sağlayan ve derneğin eşit bir üyesi olan dernek başkanı kendi bulunduğu camia da ve temsil ettiği çevrede bu unvanından dolayı şan şöhret kazanan kişi değil kendi birikimlerini ve yeteneklerini camiasının hizmetine sunan kişi olarak bilinmelidir. Bu tüm dernek yönetim kurulu üyeleri için de geçerli bir olgudur.
Demokratik bir ortamda çok sesliliğin sağlandığı, ortak gaye için yoğun çalışıldığı bir dernek yönetiminde başarı da ortaktır. Ayrıca, huzursuz bir ortamda gerçek özgürlüğün olamayacağı bilinciyle, huzur olmadan özgürlükten yana bir derneğin de faaliyetlerinde başarılı olamayacağı kuşkusuzdur.
Dernek yöneticileri sosyal sorumluluk sahibi ve paylaşımcı olmalı, asla egoist yaklaşım içerisinde, “ben bilirim” tarzı ile hareket etmemelidirler. Hele, ben sadece yönetim kurulu toplantılarına katılır başka bir beklenti ortaya koyamam yaklaşımı asla kabul edilemez bir davranıştır.
Sonuç olarak, dernek yönetimi için aday olanların mesleki ve akademik başarıları, camia içerisinde gösterdikleri özverili çalışmaları, yönetim ve liderlik kapasiteleri, derneğin amaç ve çalışmalarını benimseme ve geliştirme arzu ve kapasiteleri gibi özelliklere sahip olmaları çok büyük önem taşımaktadır.
Bu önemli açıklamaların ardından bu dernek çatısı altında bulunan tüm hemşerililerimi canı gönülden kucaklıyor bu nazik ve kibar davranışlarından dolayı saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.