SİYASET

AK PARTİ GİRESUN İL BAŞKANI ÖZTÜRK AÇIKLADI

ak parti sabri tirebolu kongre

AK Parti Giresun İl Başkanı Avukat Sabri Öztürk, “AK Parti Giresun’da hizmet üretemedi” şeklinde eleştiride bulunanlara ve CHP’ye yatırımcı bakanlıkların Giresun’a yönelik gerçekleştirdiği yatırımlar üzerinden cevap verdi.

Sabri Öztürk, ”Hizmet etmediğimizi, hizmet üretemediğimizi iddia edenlere, çıkıp Giresun’u karış karış gezmelerini tavsiye ediyorum. 9 yılda AK Parti’nin gerçekleştirdiği yatırımları inceleseler, ne kadar çok yanıldıklarını anlayacaklar ve Giresun halkı ile bizlerden ‘Özür’ dilemek zorunda kalacaklardır” dedi.

Sabri Öztürk, yaptığı açıklamada, 10 yılı aşkın süredir iktidarda bulunan AK Parti’nin, Giresun halkından aldığı gücü ve desteği, yine Giresun’a ve Giresunlu’ya hizmet olarak yansıttığını söyledi. AK Parti iktidarıyla birlikte Giresun’a tarihte görülmemiş hizmet atılımı başlatıldığına işaret eden Öztürk, ”Geleceğin Giresun’u için büyük düşünüyoruz” diye konuştu.

“Giresun’da hayaller birer birer gerçek oluyor”

“AK Parti iktidarı ile Giresunlunun geleceğe olan bakış açısı olumlu yönde değişti” diyen İl Başkanı Öztürk, şöyle konuştu: ”AK Parti ile birlikte Giresun’da her şey artık değişim göstermeye başladı. Halkımızın, ‘Olamaz’, ‘Yapılamaz’, ‘Mümkün değil’ gibi ifadelerle hayal olarak niteledikleri yatırımlar, AK Parti ile birlikte gerçeğe dönüşmeye başladı. Halkımızın yıllardır arzu ettiği hizmetler bir bir bugünler de yerine getirilirken, artık halkımız bizlerin önüne yeni hedefler koymakta, daha büyük beklentiler içerisine girmekteler. AK Parti kadroları olarak bizler de, halkımızın istek, talep ve arzularını yerine getirmek için var gücümüzle çalışmaktayız”

CHP başta olmak üzere bazı kesimlerin, sırf popülist politika yapma adına AK Parti’nin Giresun’a ver Giresunlu’ya kazandırdığı hizmetleri görmezden gelen, AK Parti’yi karalamaya çalıştıklarına işaret eden İl Başkanı Sabri Öztürk, ”Başta CHP olmak üzere bazı kesimler sık sık Giresun’a hizmet üretemediğimizi öne sürmekteler. Hayallerinin bile alamayacağı hizmetlerimizi sırf kendi siyasi çıkarları adına karalamaktadırlar. Oysaki kafalarını kaldırıp, AK Parti iktidarının bu İl’e neler kazandırdığını çok iyi görecekler. Sağlıktan eğitime, ulaşımdan tarıma, spor tesislerinden turizme kadar her alanda Giresun’da gerçekleşen, Giresun’da hayal olarak nitelendirilen hizmetlerin nasıl bir bir hayata geçirildiğini kendi gözleri ile göreceklerdir”

Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Giresun ve Giresun halkına kazandırdığımız tüm hizmetlerimizi görmeleri ve incelemeleri belki zaman alabilir. Çünkü o kadar çok hizmet ettik ki, Giresun’a, hizmetlerimizi incelemeleri yıllarını alabilir. Sadece Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın hizmetlerini inceleseler bile Giresun’a yapılan yatırımlar ve hizmetler karşısında mahcup duruma düşeceklerdir. Sadece Orman ve Su İşleri Bakanlığımız Giresun’a 9 yıl içerisinde 250 milyon lira gibi dev kaynak aktardı. Geçtiğimiz günlerde ilimize gelen Sayın Bakanımız 241 milyon liraya mal olacak 41 proje daha Giresun halkına müjdeledi. Ayrıca diğer yatırımcı bakanlıklarımız da ilimize çok ciddi hizmetlerde bulundular, bulunmaya devam ediyorlar. Yatırımcı bakanlıklarının ilimize kazandırdığı yatırımların toplam maliyeti 4 milyar lira. Bu rakamın 2013 yılı sonu itibariyle 5 milyar liraya çıkması hedefleniyor. İşte AK Parti’nin sırrı da burada ortaya çıkıyor. Biz halktan aldığımız gücü, yine halka yansıtıyoruz. Giresun halkı da ayaklarına kadar hizmet götüren AK Parti’ye 10 yıldır destek veriyor. Bunu halktan uzak, halkın yanında olmayanlar anlayamaz. Bizleri hizmet üretmemekle suçlayanları Giresun halkından ve AK Parti’li kadrolardan ‘Özür’ dilemeye davet ediyoruz. Bizler hizmet üreterek, hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz. Muhalefete, ‘Bizi izlemeye devam etmelerini tavsiye ediyoruz.’ Çünkü AK Parti’nin Giresun’a kazandıracağız çok hizmetler var. Bizler hizmet etmeye devam edeceğiz. Onlar ise, mahcubiyetlerinin ve haksız söylemlerinin altında ezilmeye devam edecektir”

AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, yatırımcı bakanlıklar ile kuruluşlarının 2003-2012 yılları arasında Giresun’a kazandırdıkları hizmetlerin miktarları hakkında da bilgiler verdi. Öztürk, ”Sağlık 149 milyon lira, Milli Eğitim Bakanlığı 84 milyon lira, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 2 milyar 272 milyon lira, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 656 milyon lira, TOKİ 237 milyon lira, KÖYDES 181 milyon lira ve BELDES 5 milyon 800 bin lira. Toplam 4 milyar lira.” diyerek sözlerini tamamladı.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.