SON DAKİKA!

AKP LİSTESİ İLE GİRESUN’DA YER YERİNDEN OYNADI

07 Nisan günü açıklanan Ak Parti listesi ile Giresun’da resmen yer yerinden oynadı. Liste sonrası Giresun Ak Parti tabanında büyük bir şaşkınlık yaşanırken partiye yıllarca hizmet eden iki ismin sosyal paylaşım sitelerine yaptıkları açıklamalar gündeme bomba gibi düştü.

mustafademircihaberi

Listenin açıklnadığı saatlerde Giresun Ticaret Borsası Başkanlığı görevinden istifa ederek Ak Parti’den aday adayı olan Görele’li iş adamı Mustafa Demirci açıklanan listenin rezalet olduğunu ve hemşerisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili ve yapılan ön seçimde 2. sıradan yeniden aday olan Selahattin Karaahmetoğlu’nun Milletvekilliği hayırlı olsun paylaşımı dikkat çekti.

Uzun yıllardır Ak Parti’ye yaptığı katkılar nedeniyle kendinden emin bir kampanya yürüten ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ailecek yakınlığına güvenen Mustafa Demirci son yerel seçimlerde Ak Parti tarafından aday gösterilmeyince 2 dönemdir belediye başkanlığı yapan Ertuğrul Melikoğlu’nun bağımsız adaylığına rağmen kendi ilçesinde belediye başkanlığınıda kazanmış olmasının bir kazanç olarak görülmemesi ve bölgenin milletvekili adaylığında hiçe sayılması ile büyük hayal kırıklığı yaşamış oldu.

Ayrıca Ak Parti Kurucu İl Başkanı ve 22. Dönem Giresun Milletvekili Hasan Aydın’da sosyal paylaşım sitesinde bir paylaşım ile açıklanan listeye tepki koydu.

Hasan Aydın “Büyük Lokma ye Büyük Laf Etme” başlığı ile bir anısını paylaştı ve listede 1. sırada yer alan Yrd. Doç Dr. Turan Alçelik’e hitaben bir dönemim korkakları benzetmesi yaptı.

Hasan Aydın Ak Parti’ye bir zamanlar gelmeye korkanların hatta biz gittik diye annemizi eşimizi dostumuzu uyaranların partinin en tepesinde yer bulması en çok gücümüze giden durumdur. Açıklanan liste Giresun’un hayrına bir liste değildir anlamına gelen serzenişlerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.