SON DAKİKA!

AKSU FESTİVALİ MUHTEŞEM BİR FİNAL İLE BİTTİ

Giresun Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 41.si düzenlenen Uluslararası Giresun Aksu Festivali Manuş Baba konseri ile sona erdi.

18 Mayıs tarihinde başlayan festival, beş gün boyunca çeşitli etkinliklerle devam etti. Giresun bu yılda unutulmayacak bir festivale ev sahipliği yaptı. Festivalin son akşamı olan 22 Mayıs akşamı Atatürk Meydanı’nda Manuş Baba konseri yapıldı.

Konser başlamadan saatler öncesinden meydanı dolduran Giresunlulara ve gençlere seslenen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu şunları söyledi; “ Gençler, sevgili Giresunlular, öncelikle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı bir kez daha kutluyorum. Gençler gelecek sizlerin elinde, aklınızı kiraya vermeyin kendiniz kullanın. Sorun ve sorgulayın. Sizler ne kadar iyi eğitim alırsanız, kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz, ülkemiz ve milletimiz adına büyük kazanç olur. Biz gençlere güveniyoruz, inanıyoruz. Sizler bu ülkenin en büyük gücüsünüz. Giresun gibi bir özgürlük kentinde üniversite eğitimi aldığınız için şanslısınız. Sizlerden bir ricam olacak, mutlaka nüfus kaydınızı yaşadığınız bu kente aldırın ve önümüzdeki seçimlerde oyunuzu kullanın. Bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olun. Sizler istediniz Manuş Baba geldi. Sizleri seviyorum, kendinize iyi bakın.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, konser başlamadan önce alanı dolduran gençlerin isteği üzerine telefonları alıp tek tek öz çekim yaptı. Kerim Aksu gençler için belediye otobüslerini de gece ücretsiz yaptı. Güre Mahallesi ve Gedikkaya Mahallelerinde bulunan yurtlara giden dolmuş hatlarının da saatlerini uzatıp, konser sonrası yurtlarına gidecek öğrenciler için kolaylık sağladı.

Binlerce hayranı ile buluşan Manuş Baba, bir birinden güzel şarkıları seslendirdi. Bazı şarkılara seyircilerde eşlik etti.

Konser ortasından sahneye gelen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Giresunlular adına, sanatçı Manuş Baba’ya bir buket çiçek, Fındık Başımızın Tacı Heykeli ve bir gıdık Giresun kalite fındık hediye etti.

Manuş Baba, almış olduğu bu anlamlı hediyelerden ve kendilerini Aksu Festivali nedeniyle Giresun’a davet ettiği için Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya teşekkür etti. Konser gece 00.10 da sona erdi.

Haber:Mesut Erdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.