Uncategorized

Ali Aydin Esenler Belediyesine Müdür Oldu

ALI AYDIN KIMDIR ?


1965‘de Giresun Bulancak’ta dogdu. Ilkokulu Istanbul Sisli Halide Edip Adivar Ilkokulun da, liseyi Bulancak Imam-Hatip Lisesinde tamamladi. Eskisehir A. Ü. Isletme Fakültesini bitirdi.1987 yilinda Kayrancik Köyünde Imam- Hatip olarak göreve basladi.1988 yilinda Erenlerde T.Z.D.K. Basak Cami Imam-Hatipligi, Sakarya Müftülügünde Basin ve Halkla Iliskiler, Almanya’da Stuttgart Ataseligi’nde Din Görevlisi olarak çalisti. Sakarya ve Bolu Müftülüklerinde görevler üstlendi. Istanbul Kâgithane Belediyesi Kültür ve Sosyal Isler, Gelirler ve Strateji Gelistirme Müdürlügünden sonra Baskan Danismanligi görevini üstlendi. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerde görevinden istifa ederek Sakarya Ili, Erenler ilçesinden Belediye Baskan A. Adayi oldu. 07. 07. 2009 tarihinde Esenler Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlügünde göreve basladi. 28 Aralik 2010 tarihinde Çevre, Koruma ve Kontrol Müdürü olarak atandi.
 
Ali Aydin, Istanbul Il Baskanligi 2. Dönem Siyaset Akademisini tamamladi. Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu, Amme Alacaklari Kanunu, Belediyelerde Motivasyon, Performans, AR-GE,Stratejik Plan, Sosyal  Belediyecilik, Göç ve  Yerel  Yönetimler Sempozyumu,1. Avrasya Yerel Yönetimler Kongresi, Avrupa Birligi Bölgeler Komitesi Türkiye ile Iliskiler Çalisma Grubu Toplantisi,Marmara Belediyeler Birligi  Sempozyum ve Toplantilari, 2. Avrasya Yerel Yönetimler Kongresi,Bilisim ve Bilgisayar Isletim Sistemleri  gibi konularda kurs, seminer ve kongrelere katildi.


 Ali Aydin, GIMEV Vakfi Baskan Yardimcisi, Sakarya Giresunlular Dernegi Baskanligi, Sakarya Erenler Çiftlik Cami ve Kur’an Kursu Dernek Baskanligi,Sakarya Ada spor Boks Kulübü Baskan Yard, Sakarya Boks Il Temsilciligi Komitesi,Sakarya Ilkadim Egitim,Kültür ve Spor Kulübü Dernegi Baskan Vekilligi,Istanbul Kagithane Giresunlular Dernegi Kurucu Baskanligi,Deniz Feneri Dernegi Giresun,Istanbul ve Sakarya Gönüllüsü ve GIRKON Baskan Vekilligi gibi görevlerde çalismalarina   devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.