SON DAKİKA!
giresuninsanligahizmetdernegi

ALMAN HEYET GİRESUN’DA

Bir süre önce Giresun Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz başkanlığında bir heyet ile Giresun ve İnsanlığa Hizmet Derneği tarafından gerçekleştirilen Almanya iş gezisinin ilk meyveleri alınıyor.

giresunvaliligialmanheyetiagiladi

Alman heyet ilk olarak Giresun Valisi Dursun Ali Şahin’i makamında ziyaret etti. Giresun ve İnsanlığa Hizmet Derneği Başkanı Ayhan Akten, 22. dönem milletvekili Hasan Aydın ve Türk işadamı Ergin Baydemir’in de hazır bulunduğu ziyarette, ilimize yatırımlar ile ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Konuk ekibi ağırlamaktan çok mutlu olduğunu belirten Vali Şahin “Sizlerin gelmesi Giresun’un geleceğine ufuk kazandıracaktır” dedi. Giresun’un kısa bir tanıtımını yapan Vali Şahin, turizm yönünden çok çeşitli olan ilimizde sektörel bazda önemli yatırımlar yapılabileceğinin altını çizdi. 2014 yılı başında havaalanının bitirilmesiyle birlikte ilimize yatırımların ivme kazanacağını söyleyen Vali Şahin, birbirinden güzel 483 yaylayla Türkiye’nin en fazla yaylasının Giresun’da olduğunu söyledi.

Ziyaretin ardından Alman Heyet ve Türk işadamlarına ilimizle ilgili brifing verildi. Toplantı başlangıcında da açıklamalarda bulunan Vali Şahin, son yıllarda ülkemiz ekonomisinin hızlı olarak geliştiğini kaydederek, ilimizde iş kuracak yatırımcılara büyük oranda teşvikler bulunduğunu, son açıklanan yeni teşviklerinde ilimizi sevince boğduğunu ve yatırımcılar için büyük avantajlar sağladığını söyledi. Yabancıların ülkemize yatırım yapmalarında kolaylık sağlamak için sayın Başbakanımız talimatıyla kalkınma ajanslarının kurulduğunu belirten Vali Şahin, arsaların ücretsiz olarak yatırımcıya verildiğini kaydetti. Vali Şahin, “ İlimize yatırım yapacak yatırımcıların problemlerini çözmek devletin ildeki temsilcisi olarak bana ait. Tüm bürokratlarımla beraber ilimizdeki yatırımcılara her türlü yardım ve desteği sağlamaya söz veriyorum” şeklinde konuştu.

Heyette bulunan Almanya’da bulunan İslam Hristiyan Çalışma Birliği Başkanı Hartmut Dreier, Alman İşadamı Hubert Sechulte Kemper’de ilimizi çok güzel bulduklarını, çok da iyi ağırlandıklarını söyleyerek gösterilen konukseverlikten dolayı teşekkür etti. Yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanacağına inandıklarını söyledi.

Brifing sonrası Dreier ve Kemper, sunumun çok faydalı olduğunu belirterek birlikte çalışıp güzel sonuç verecek çalışmalar yaparak ilimizden ayrılmak istediklerini kaydettiler. “Bu toplantı geleceği şekillendirecek ve umutla bakmamızı sağladı. Çok zengin bir turizm potansiyeline sahipsiniz. Bir yerde denize girip diğer yerde kartopu oynayabiliyorsunuz” şeklinde konuşan Dreier ve Kemper Almanya’da Giresun’un sektörel bazda çok yönlü tanıtımını yapmak için bir toplantı yapılmasını önerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.