SON DAKİKA!

ALMANYA GİRESUN DERNEKLERİ TERÖRE ÇOK SERT TEPKİ VERDİ

Avrupa’da kurulu Giresun Derneklerinin başkanları yaptıkları ortak basın açıklaması ile son günlerde meydana gelen terör olaylarına sert tepki verdiler. Osman ağa torunları olarak gerekirse vatan savunması için Almanya’dan gereken desteği vereceklerini bildirdiler. İşte o basın bildirisi.

“Boyun Eğmeyeceğiz”

Bizler Almanya’da kurulu Giresun derneklerinin yöneticileri olarak, son günlerde cennet vatanımızı hedef alan Asker, Polis, Öğrenci, Sivil, Sade Vatandaş ayırt etmeden ülkenin tamamının huzuruna kast eden hain alçak adını asla anmayacağımız terör örgütlerine şu uyarıyı yapma gereği duyduk.

Ey alçak kahpe ipi kimin elinde olduğu malum asalaklar; 79 milyon vatan evladına ek olarak 3 milyon Avrupa’da yaşayan Türk evlatları olarak döktüğünüz kanın hesabını vereceksiniz.

Bizler bu vatandan çoluk çocuğumuzun rızkını kazanmak için binlerce kilometre uzaklara gitmiş olsak da konu vatan olunca ekmeğimizi taş edip karşınıza dimdik çıkacağımızdan asla şüpheniz olmasın.
Türkiye’nin büyümesine mâni olmak isteyen küresel aktörler terör adı altında devreye girmiş, ülkemizin yolunu karanlığa çevirmek için çaba sarf ediyor. Türkiye üzerinde çirkin hesap peşinde olanlar milletimizin engin iradesinde boğulmaya mahkûmdur. Zaman birlik olma zamanıdır

Ey bu milletin huzuruna, güvenine ve istikrarına kast eden insanlıktan nasibini almamış asalaklar, Bu millet Sakarya’da Dumlupınar’da, Polatlıda, Çanakkale’de, Hatay’da, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde sizin ağa babalarınıza gerekli dersi vermedi mi? Tarih okuyun öğrenin, yok eğer inancınız hala bunlardan ders almaya yetmiyorsa. Bu vatan için ölmeye hazır gurbetçiler olarak yarından tezi yok bizde vatanımızın yanında olacağız.

Giresun bu ülke için yokluklar içinde iki gönüllü alay kurmuş, kendi şehri dışında şehitliği olan tek ildir. Bizlerde o ecdada layık evlatlar ve torunlar olarak aynı yoldan gitmeye devam edeceğiz.
Ey kefere sürüsü size Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücünü elbette kolluk kuvvetleri öğretecektir. Yok yetmiyor derseniz işte Almanya’da kurulu Giresun Dernekleri olarak, Osman Ağa Torunlarının cevabını bekleyin.

Son iki hafta içinde hayatlarını kayıp eden bütün şehitlerimize Allah cc rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Bizler Türkiye Cumhuriyeti Devletinin emrindeyiz, yanındayız, Başımız sağ olsun Allah Devletimizin ve Devletimizi yöneten devlet büyüklerimizin yardımcısı olsun.

Cevat Öksüz/Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Yönetim Kurulu Başkanı-Almanya:Stuttgart
Barış Gül/Yurtdışında Giresun Derneği Yönetim Kurulu Başkanı-Almanya-Duisburg
Metin Çoban/Avrupa Giresun Derneği Yönetim Kurulu Başkanı-Almanya-Köln
Aydın Petekçi/Mülheim Giresunlular Kültür ve Uyum Derneği Yön.Kur. Başkanı-Almanya-Mülheim
Atıf Özer/Werdohl Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı-Almanya-Werdohl
Halil İbrahim Şentürk/Kıtalararası Giresun Eğitim Derneği Yön. Kurulu Bşk.-Almanya-Dortmund
Erdal Pirdal/Kempten Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı-Almanya-Münih
Mustafa Karakaş/Schömberg Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı-Almanya-Stuttgart

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.