SON DAKİKA!

ALMANYA’DA 3 GÜN GİRESUN VE KARADENİZ YAYLA ŞENLİĞİ

Organizasyonunu Giresun’un Yurtdışında ilk derneği olan Yurtdışında Giresun Derneğinin yaptığı Nord Westfalen Eyaletinde yaşayan Karadenizlilere yönelik en büyük organizasyon olan 2.Yayla şenliği hafta sonu başlıyor.

Yurtdışında Giresun Derneği Başkanı Mehmet Aksu ve yönetim kurulunun büyük gayretleri ile ilki geçen yıl düzenlenen Mülheim Yayla şenliğini ikincisi 28-29-30 Haziran tarihleri arasında TIGELSTR:1-3/ 45473 MÜLHEİM DER RUHR’da gerçekleştirilecek.

Şenlikler ile ilgili gazetemize bir açıklama yapan Yurtdışında Giresun Derneği yönetim kurulu başkanı Mehmet Aksu” Dernek yönetimimiz tarafından artık geleneksel hale getirdiğimiz Yayla Şenliklerimizden ikincisini kısmet olursa bu hafta sonu Mülheim’de gerçekleştireceğiz, arkadaşlarımız ile çok heyecanlı bir şekilde organizasyonumuzun kusursuz geçmesi için gece gündüz çalıştık, başta Karadenizliler olmak üzere Almanya ve civar avrupa ülkelerinde yaşayan bütün vatandaşlarımızı şenliklerimize bekliyorum.” dedi.

ihsanincekarayaylasenligi

Gazetemiz Nord Westfalen temsilcisi ve Yurtdışında Giresun Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İhsan İncekara ise ” Derneğimizin organize ettiği Yayla Şenliğimizin ikincisinin kusursuz geçmesi için yönetici arkadaşlarımızla büyük bir gayret ile şenlik alanımızı temizledik, gelen misafirlerimizin rahat edebilmeleri için her şeyi düşündük, kısmet olurda hafta sonu şenlik alanına gelecek olan Karadenizli bütün hemşerilerimiz kendi değerlerinden herşeyi alanda bulabilecekler.” diyerek sözlerini tamamladı.

mulheimyaylasenlikleri

Yurtdışında Giresun Derneği Yönetim Kurulu şenlikler için sponsor olan bilet alan ve desteklerini esirgemeyen bütün hemşerilerimize teşekkür etti.

3 yorumlar

  1. almanyadaki hollandadaki belcikadaki giresunlu,trabzonlu ,ordulu karadenizli hemserilerimizi senligimize bekliyoruz senligimiz 3 gün sürecek yöresel yemekler,yöresel sanatcilar ,foklor ekipleri vede cocuklar icin oyun lar olacak

  2. Haydi horona o zaman…..

  3. Selam giriş bilet ilemi eğer öyle ise nekadar. Bilgilendirirseniz sevinirim
    Saygılarımla
    halis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.