SON DAKİKA!

ALMANYA’DA BU DERNEK ALKIŞLANMAZ MI?

Almanya’nın Baden Wüttenberg Bölgesi Stuttgart yakınlarında faaliyetlerine devam eden Karadeniz Giresunlular Bw Derneği sadece ismi Giresun olan derneklerin aksine yaptığı sosyal faaliyetler ile alkışı hak ediyor.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Giresun Merkez Okçu Köyü doğumlu Cevat Öksüz’ün yaptığı Karadeniz Giresunlular Bw Derneği düzenlediği gecelerden elde ettiği geliri Türkiye’de sosyal alanda faaliyet gösteren derneklerin yanında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hizmet olarak dönüştürerek takdiri hak ediyor.

Son olarak Almanya’dan temin ettiği iki Akülü engelli aracını kendi imkanları ile göndererek ilkini İstanbul’da ikamet eden Evren Çaylak isimli vatandaşımıza teslim etti.

İlk Akülü aracı İstanbul’da yaşayan bedensel engelli Evren Çaylak’a Karadeniz Müziğinin genç ve kaliteli temsilcisi Baransel ve Erdoğan Çolak vasıtası ile teslim eden Karadeniz Giresunlular Bw Derneği yönetimi her geçen sene daha çok hizmet etme sevdası ile büyümeye devam ediyor.

Türkiye’ye ulaşan ikinci araçta en kısa süre içinde ihtiyaç sahibine ulaşması ile bir başka engelli vatandaşımızın hizmetine sunulmuş olacak.

Ayrıca Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Giresun’da faaliyetlerine devam eden Görele Omur İlik Felçlileri Derneğine’de yaptığı maddi ve manevi desteklerine devam ediyor.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.