Uncategorized

Almanya da Kadinlar Dernegi

Almanya düzeyinde Müslüman kadinlar dernegi kuruldu


22 Kasim 2009 tarihinde, Müslüman kadinlari Federal Almanya düzeyinde temsil etmek üzere „Almanya Müslüman Kadinlar Aksiyon Birligi“ (Aktionsbündnis muslimischer Frauen in Deutschland) kuruldu. Yönetim Kurulu’na Tirebolulu Ayten Kiliçarslan (Baskan), Gabriele Boos-Niazy (Baskan Yardimcisi), Sevgi Sentürk (Muhasip), Tuba Isik-Yigit (Üye), Gülüzar Keskin (Üye), Katja Schöneborn (Üye) ve Selma Öztürk (Üye) seçildiler.


2007’den bu yana varolan Aksiyon Birligi, iki yil sonra dernek statüsüne kavustu. Müslüman kadinlar, federal düzeyde dernek kurarak, daha iyi bir temsil gücü elde etmege çabaliyorlar. Dernek, Müslüman kadinlarin politik ve toplumsal katilimlarini iyilestirmeyi amaçliyor. Irkçilik ve nasyonalizme karsi çikiyor, kültürler ve dinlerarasi iliskileri gelistirerek  birlikte yasamayi kolaylastirmayi hedefliyor. Dernegin en önemli arzusu, Müslüman kadinlara haklarini kullanmakta destek olmak.


Kaynak:Vatangiresun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.