SON DAKİKA!

ALMANYA’DA YAPILACAK GİRESUNLULAR GECESİNE SAYILI GÜNLER

Almanya’nın Baden Wüttenberg Eyaleti Stuttgart yakınlarında kurulu Karadeniz Giresunlular Bw Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl 11. kez düzenlenecek olan Karadeniz Giresunlular gecesi için nefesler tutuldu.

Bu sene yine aynı adreste Erdmanhaussen Halle auf der Schray’da 07 Mart 2020 günü 11. kez yapılacak olan dayanışma gecesinde sahne alacak sanatçılar belli olmasından sonra Almanya ve Avrupa’da yaşayan başta Giresunlular olmak üzere bütün Karadenizlilerin ilgi odağı olmaya aday.

Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öksüz ” Artık geleneksel hale getirdiğimiz dayanışma gecemiz için başta derneğimiz üyeleri ve her yıl Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden ağırladığımız konuklarımızın istekleri doğrultusunda sahnemizi belirledik. Her yıl olduğu gibi bu yılda Giresun ve Karadeniz’in nefis mutfağından mahalli yemeklerimiz gecemizde yerini alacak. Pancar Çorbası, Fasulye Turşusu, Kiraz Tuzlusu, Pancar ve Yaprak sarması ile bir şehri yaşamak için bir gece Giresun sloganı ile bütün hazırlıklarımızı devam ettiriyoruz. Bu yıl onur konuğu olarak ödül vermeyi düşündüğümüz Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Giresun Göreleli hemşehrimiz M. İlker Aycı’yı ağırlamayı planlıyoruz. Ayrıca son haftalarda çıkışa geçen Giresunspor’umuzun başkanı Sacit Ali Eren’de programının uyması halinde gecemizde olacak. Avrupa’da ses getiren ve dayanışmanın en güzel örnekleri sergilenen gecemiz için davetiye ve rezervasyon ve sponsorluklar için talepleri ayrıca değerlendiriyoruz.” dedi.

İşte gecenin afişi;

 

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.