SON DAKİKA!

ALMANYA’DAN GİRESUN’A TEŞEKKÜR MEKTUBU

AB Bakanlığı bünyesinde kurulan ve Giresun Belediyesi, Giresun Valiliğinin üye olduğu EURO Desk kapsamında “Gençlik Köprüsü”programına katkıları nedeniyle Almanya’da Başkanlığını Giresunlu hemşerimiz Cevdet Maraş’ın yaptığı Giresunlu Akademisyenler Derneği vasıtası ile teşekkür mektubu geldi.

AB Bakanlığı bünyesinde bulunan Eurodesk Türkiye ağına üye olan Giresun Belediyesi ve Giresun Valiliği’nin ortaklaşa yürüttüğü “Gençlik Köprüsü Projesi” kapsamında Ağustos ayında Almanya’nın Duisburg şehrine yapılan ziyaret sonrası Büyük Şehir Belediye Başkanı Sören Link teşekkür mektubu gönderdi.

Proje Sorumlusu hemşerimiz Cevdet Maraş’a bir mektup gönderen Almanya Duisburg Büyüksehir Belediye Baskanı Sören Link ve Belediye Baskanı Manfred Osenger 10 yıldır Almanya ve Türkiye arasında uygulanmakta olan gençlik değişim projesinin Türkiye`de ve Almanya`da gençlik çalışmalarına büyük katkı sağlandığını ifade ettiler. Ağustos ayı sonunda Türk gençlerinin belediyeyi ziyaret etmelerinden büyük mutluluk duyduklarını belirten başkan Sören Link; „ Bu gibi gençlik çalışmalarının devamını diliyorum. Cevdet Maraş bu projeye önemli katkı sağlamıştır. Türkiye’den Giresun’dan katılımcılara bu vesileyle Giresun Belediyesine ziyaretleri ve takdim ettikleri cok degerli hediye için teşekkürlerinin iletilmesini rica ediyorum. Tekrar birlikte olmayı diliyorum“ dedi.

Avrupa Giresunlu Akademisyenler Derneği Başkanı Cevdet Maraş, Ağustos ayında Duisburg kentine gelen Giresunlu 15 genç öğrencinin iki hafta önemli faaliyetler yaptıklarını, projenin başarılı geçtiğini , Giresun’un isminin en iyi şekilde temsil edildiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.