SON DAKİKA!

Almanya’dan Kara Haber; Demir Yumruk Musa’mızı Kaybettik

Aslen Giresun’un Alucra ilçesinden olan ve Almanya’da yaşayan gurbetçi boksör 36 yaşındaki Musa Askan Yamak, dün gece Almanya’nın Münih kentinde yapılan +84 kg’da çıktığı maçta ringde üçüncü raunda aniden kalp krizi geçirerek ringe yığıldı.

75 profesyonel maçında hiç yenilmeyen Avrupa ve Asya şampiyonu unvanları bulunan Giresunlu boksör Musa Askan Yamak, Almanya’da çıktığı boks maçında kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan Yamak, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hastaneye kaldırılan boksör Musa Askan Yamak’ın tedavi gördüğü hastanede, bugün hayatını kaybettiği belirtildi. Yarı ağır sıklet boksta WBF ve GBU kemerlerinin sahibi olarak Avrupa-Asya şampiyonu olan Giresunlu Musa Askan Yamak, çıktığı 75 profesyonel maçında hiç yenilmezken, ringde kalbine yenildi.

2019 yılında İstanbul’da gerçekleşen maçta Avrupa Şampiyonu olan Musa Yamak, Asker selamıyla sınır dışındaki Mehmetçiğimizi unutmamıştı. Çıktığı tüm maçları namağlup olarak kazanan Musa Askan Yamak’ın hedefi Dünya Şampiyonluğu idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.