SON DAKİKA!

Altug Karaibrahim Giresunun Önünü Açin

Giresun Girisimci Genç Isadamlari Dernegi Yönetim Kurulu üyesi Altug Karaibrahimoglu, Giresun un; sanayisini çesitlendirmeye ve gelistirmeye baslayan bir sehir oldugunu, suan itibariyle birçok girisimci firmanin Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi olarak öngörülen Bulancak Pazarsuyu havzasindaki sikintilarin çözülmesini bekledigini belirtti.


“GIRESUN A ARTIK SAHIP ÇIKILMALI”


Giresunlu siyasilerin ve idarecilerin bu sikintilari çözme nezdinde olaya il veya ilçe ölçeginde bakmadan girisimde bulunmalari gerektigini ifade eden Karaibrahimoglu, “Bizler Giresun’daki sosyal ve ekonomik  gelismelerde Kendi iç dinamiklerimizi çalistirmak zorundayiz, genel itibariyle il ve ilçeler bazinda münferit yaklasimlarin olmasi bu dinamiklerin düzgün çalisamamasina sebep olmaktadir , Organize Sanayi Bölgesi olarak öngörülen  havza sadece Bulancak ilçesinin Organize Sanayi Bölgesi degildir, tüm Giresun’lu yatirimcilarin ilgi gösterecegi bir yatirim alani niteligi tasimaktadir.” dedi.

“GIRESUN DA ISSIZLIK AZALIR”


Giresun un emsali illerde 3. ve 4. Organize Sanayi alanlari kuruldugunu da hatirlatan Karaibrahimoglu, “Bizler 2. Organize Sanayi bölgesini hayata geçirememenin sikintisini yasamaktayiz. Sehrimizdeki gençlerimiz issizlik sorunu yüzünden çareyi göç etmekte bulmakta bu da gelismek isteyen bir sehrin vizyonuyla tezat olusturmaktadir. Görünen gerçek sudur ki bu yatirim alaninin faaliyete geçmesi Giresun’daki issizlik sorununa da önemli ölçüde çözüm saglayacaktir.” seklinde konustu.

“HER GEÇEN GÜN, GIRESUN UN KAYBIDIR”


Karaibrahimoglu sözlerini söyle sürdürdü; “2. Organize Sanayi Bölgesindeki   sorun çözülemeyecek bir husus degildir ,bu konunun bir an önce çözüme kavusturulmasi adina siyasi ve idari yöneticilerimize çok büyük görev ve sorumluluklar düsmektedir.Bizler çözüm bekleyen yatirimcilar olarak her geçen günün  Giresun ve Giresunlunun kaybi oldugunu düsünmekteyiz. “

 

Haber : Ali Murat Yilmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.