Uncategorized

Alucrada Cuma dehseti


GIRESUN un Alucra Ilçesi nde, cuma namazi kilan enistesi Ibrahim Okus a ates açan Haci Mehmet Uluba, 6 kisiyi yaraladi. Uluba jandarma tarafindan gözaltina alindi.

Olay, Alucra ya bagli Tohumluk Köyü nde cuma namazi sirasinda meydana geldi. Caminin üst katina çikan 80 yasindaki Haci Mehmet Uluba, namaz sirasinda belinden çikartigi ruhsatsiz tabancayla alt katta namaz kilan enistesi Ibrahim Okus a dogru kursun yagdirmaya basladi. Ibrahim Okus ile yaninda namaz kilan Bayram Okus, Sinan Okus, Sait Koç, Rüstü Sinir ve Cumali Özdemir, vücutlarina isabet eden kursunlarla yaralandi. Mermisi bittigi için sarjör degistirmek isteyen Haci Mehmet Uluba, cemaat tarafindan engellendi. Camide tam bir can pazari yasandi.

 


 

Rüstü Sinir ve Cumali Özdemir Alucra Devlet Hastanesi nde tedavi altina alindi. Sait Koç, Ibrahim, Sinan ve Bayram Okus ise buradaki ilk tedavilerinin ardindan Giresun Prof. Dr. Ilhan Özdemir Devlet Hastanesi ne sevk edildi. Sait Koç un saglik durumunun ciddiyetini korudugu ögrenildi. Haci Mehmet Uluba ise jandarma tarafindan gözaltina alindi.

Bu arada yalniz yasadigi ögrenilen Haci Mehmet Uluba nin yaklasik 20 yil önce de bir enistesini öldürdügü ve 10 yil cezaevinde yattigi ögrenildi. Olayla ilgili sorusturma sürüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.