SON DAKİKA!

ALUCRA’DA GİRİŞİMCİLİK VE KARİYER GÜNLERİ

Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksekokulu konferans salonunda başlayan Girişimcilik ve Kariyer günleri, büyük bir ilgi ile gerçekleşti.

Alucra İlçe Kaymakamı Ferhat Vardar, Belediye Başkan Vekili Mustafa Darama, İl Genel Meclis Üyesi Durmuş Canikli ve kurum amirlerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Sefa Eyyüp Çiçek, Giresun Üniversitesi Girişimci Öğrenci Topluluğu Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Osman Sirkeci, Alucra Kaymakamı Ferhat Vardar’ın açılış konuşmalarıyla devam eden etkinlik;

Yrd. Doç. Dr. Osman Sirkeci’nin Moderatör olarak yönettiği, İş ve Meslek Danışmanı Ayten Özer Kara, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ekonomi Topluluğu Başkanı Gizem Bursa, TUİK Bölge Müdürü Hakan Göregen’in panleist olarak katıldığı panelle son buldu.

Alucra Turan Bulutçu MYO konferans salonunda Girişimcilik ve Kariyer geliştirme konusunda ev sahibi olarak konuşma yapan Alucra Kaymakamı Ferhat Vardar şu açıklamalarla öğrencilere seslendi.

“Eğitim adına konulan her tuğla gelecek adına güzel bir yapılandırmadır. Kariyer yönetimi ile planlama adına bilgiler alıyorsunuz. Kariyer kelimesi başarı derecesini gösterir ve kişiye başarma duygusu verir. Kariyer yönetimi ve planlama nitelikli e kariyer ile alışılagelmiş meslek değil, gelecek vaat eden mesleklere yönelin. İş yapma şeklini gözden geçirmeli ve sürekli geliştirmelisiniz. Hedefinizi daima büyük tutmanız gerekiyor. Girişimcilik ve kariyer konusunda hayal edin, hayallerinizi geliştirin, ancak sorunların sizi yıpratmasına izin vermeyin” diyerek öğrencilere gelecekte iyi bir kariyer temennisinde bulunarak konferansı gerçekleştiren herkese teşekkürlerini iletti.

Haber: Kadir Bekiroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.