SON DAKİKA!

ALUCRALI HASAN EKİZ 27 YILLIK ASKER ARKADAŞLARINI TOPLADI

Giresun’un Alucra ilçesinden olan ve halen Tekirdağ Çorlu ilçesinde ikamet eden Çorlu Giresunlular Derneği eski başkanı Hasan Ekiz bu kez asker arkadaşları ile bir araya gelerek dernekçilik teki başarısını 27 yıl önce birlikte askerlik yaptığı arkadaşlarını toplayarak bir araya getirdi.

Bir süredir asker arkadaşları ile birlikte olmak için çalışmalar yapan ünlü dernekçi Hasan Ekiz bulduğu ilk fırsatta yine kendisi gibi Alucra ilçesinden olan ve halen faaliyetlerine İstanbul Şehzade-başında faaliyet gösteren Furkan Cafe’de kahvaltılı bir toplantı ile bir araya getirdi.

Hasan Ekiz(Giresun) tarafından organize edilen kahvaltılı programa; Ali Doğan(Samsun)Zafer Sönmez(Ordu)Cengiz Kolburan(Bolu)Hamza Kılıç(Yozgat)Abdullah Vahap Yıllmaz(Trabzon)Yunus Yüksel(Niğde)Yakup Eren(Adana)Ahmet Kahya(Bandırma/Balıkesir)Mehmet Mındız(Giresun)Veli Paşa Toklucu(Giresun)Süleyman Aslan(Kastamonu)Murat Araz(Erzurum)Harun Atık(Ordu)Aykut Özkara(Bursa)Hacı Tilki(Yozgat)Murat Tekin(Kayseri)Tekin Yahşi(Samsun)Olgun Özkan(Ordu) katıldılar.

1969-1970-1971 tertipleri er ve erbaşlar olarak Mardin-Şenyurtta askerlik yapan arkadaşlarını yaptığı organizasyon ile bir araya toplayan Çorlu Giresunlular eski dernek başkanı Hasan Ekiz hatırladıkları diğer arkadaşlarının da katılacağı yeni bir organizasyonu bu 30 Eylül 2019 günü yine Furkan Cafe de kahvaltılı bir başka program ile bir araya getireceklerini açıkladı.

Gurbetçi Giresun Gazetesine kısa bir açıklama yapan Hasan Ekiz “Sivil toplum kuruluşlarında öğrendiğim en güzel kazanım insan biriktirmek oldu. Hayatımızın en önemli anlarından biride askerlik görevimizi yaptığımız en genç yaş dönemlerim izdi işte tamda buradan düşünecek olursak bu öğrenim ve deneyimimizi asker arkadaşlarımızın bir araya getirilmesi fikri bu fikre katılan diğer arkadaşlarımızın da katılımı ile hayata geçti artık kalan ömrümüzde en az yılda bir kez bir araya gelmeye karar verdik.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.