Uncategorized

Amerika Giresunlular ile Costu

Üç ayri eyalette gerçeklestirilen Giresunlular gecesine katilimlar oldukça fazlaydi. Ikincisi gerçeklestirilen   Geleneksel Giresunlular, tanisma ve Dayanisma Geceleri muhtesem geçti. çok sayida Giresunlu ve Giresun dostlari unutamayacaklari kadar güzel  gece yasadilar.


Istiklal marsimizin okunmasinin ve Amerikan ulusal marsinin ardindan Giresunlular gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Çok sayida is adamimizda geceye katilarak destek verdiler
Amerika Giresunlular Dernegi tarafindan organize edilen ikinci Geleneksel tanisma ve dayanisma gecesinde gurbetçilerimiz bir araya geldiler. Giresunlular gecesi kalabalik ve coskulu geçti , New Jersey Eyaletinde Voorhees sehrinde  New York ve Conatikit eyaletlerine ayri, ayri gecelerle gerçeklestirildi. Geceye çok sayida Amerikali da katildi. Gecede zengin piyango çekilisleri de yapildi talihlilere çesitli hediyeler dagitildi.
Amerika Giresunlular Derneginin organize ettigi gece Uzun yillardan sonra gurbetçilerimizin ikinci kez bir araya gelmenin mutlulugunu yasadilar ve bol bol sohbet edip hasret giderdiler.
Amerikanin diger eyaletlerinde yasayan Giresunlulari, New Jersey de düzenlenen gecede bir araya getiren Giresunlular Dernegi  bir araya gelen yüzlerce Giresunluyu sanatçi Nadide Sultan ve Seref Can costurdu. Gecede yöresel sanatçilarda sahne alarak geceye renk kattilar.Amerika da Giresunlulari New York Baskonsolosu Mehmet Samsar da yalniz birakmadi. New Jersey de yapilan Geleneksel ikinci Giresunlular gecesine, New York Baskonsolosu Mehmet Samsar, Konsolos Basar Sen , AK Parti Gurup Baskan Vekili  Milletvekili Nurettin Canikli , CHP Milletvekili Esref Karaibrahim , Kesap Kaymakami Tamer Orhan , Yaglidere  Belediye Baskani Abdurrahman Kirhasanoglu, Üçtepeler Belediye Baskani  Harun Öztürk ,Arastirmaci Yazar Teoman Alpaslan ve çok sayida Dernek Baskani  temsilcileri katildilar.

Amerika Giresunlular Derneginin Özel davetlileri olarak Giresun’dan gelerek geceye katilan AK Parti Gurup Baskan Vekili Milletvekli Nurettin Canikli, CHP Milletvekili Esref Karaibrahim, Kesap Kaymakami Tamer Orhan ve Amerika Giresunlular Dernegi Baskani Orhan Bayram Gecenin önemini belirten birer konusma yaptilar birlik beraberlik vurgusunda bulundular.  Giresunlular Gecesi için Giresun’dan gelen misafirler gece boyunca gurbetçilerimizin ilgi odagi oldular.


 Dernek Baskani Orhan Bayram gecede bir konusma yaparak birlikteligin önemine vurgu yapti.Baskan Orhan yeni kurulmus bir dernek olmakla beraber çok güzel faaliyetlerde bulunduk çesitli etkinliklerle bir araya geldik ve Amerika’daki Türk toplumuna gücümüzü ve arzumuzu gösterdik  ancak bunlar yeterli degil daha güzel projelere imza atmaliyiz bunun için gücümüzü ve imkanlarimizi, birlikteligimizi birlestirerek daha büyük projelere imza atmaliyiz. Kendi gelecek nesillerimiz için güzel seyler yapmaliyiz. Hepimiz farkli siyasal görüslere, ayri dünya görüslerine sahip olabiliriz bu farkliliklar birlikteligimizi etkilememeli, Amerika da yasayan Giresunlular olarak bir araya gelerek ayni amaca hizmet etmeliyiz, gelecek nesillerimizde örnek olmaliyiz seklinde konustu. Baskan Orhan Bayram Giresun’dan özel olarak gelen misafirlere ayri, ayri tesekkür ederek Amerika da yasayan gurbetçilerimizin memnuniyetini anlatti. 

NEVZAT OZDEMIR E PLAKET

Gecede is adamimiz Nevzat Ozdemir e Basarîli çalismalarindan ve Giresunlular Dernegine yapmis oldugu katkilardan dolayi bir plaketle ödüllendirildi. Yaptigi basarîli çalismalarindan, dernegin kurulusundan bu yana yardimlarini esirgemeyen ve bu güne kadar yaptigi basarîli çalismalarindan dolayi Plaket verildi. Plaketi AK Parti Gurup Baskan vekili Milletvekili Nurettin Canikli, CHP Milletvekili Esref Karaibrahim, Giresunlular Dernegi Baskani Orhan Bayram takdim ettiler. Is adamimiz Nevzat Özdemir yaptigi kisa açiklamada söyle dedi” Ödüle laik görülmek çok hos bu aldigim plaket benim ve bizlerin çalisma hirsini daha da artiracaktir. Bu zamana kadar oldugu gibi bundan sonrada yapilmasi gereken her turlu kültürel sosyal dernegimizin her turlu hizmetlerinde yardimlarimizi esirgemeyecegim. Amerika Giresunlular Dernegi Yönetim kurulunca böyle bir plakete laik görülmem beni, sahsimi son derece mutlu etti laik gören Basta Baskanimiz Orhan Bayrama ve yönetim kuruluna sonsuz tesekkürlerimi iletiyorum seklinde görüs belirtti


Kaynak :Yesil Giresun Gazetesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.