SON DAKİKA!

AMERİKADA MUHTEŞEM GİRESUN BİRLİKTELİĞİ

Amerika Giresunlular Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen beşinci Otçu Göçü Şenliğine çok sayıda Giresunlu katıldı.

Bu yıl Pennsylvania Eyaletinin, Langhorne şehrinde Core Creek parkta yapılan otçu göçü şenliklerine katılımın çok fazla olması dikkatlerden kaçmadı. Amerika’nın değişik Eyaletlerinde yaşayan Giresunlu gurbetçilerimiz Pazar günü yapılan şenliğe büyük ilgi gösterdiler.

Amerika Giresunlular Derneğinin Düzenlediği 5. Otçu göçü şenliğinde sahne alan sanatçılar Gamze Ordulu, Ahu Güral’in şenlikte Bülent Çakaroğlu Müzik ekibi Kemençede yöresel sanatçımız Nuri Kahveci şenliğe katılanları gönüllerince eğlendirdiler.

abdgiresundernegiotcugocu

Amerika Giresunlular Derneğinin düzenlediği Otçu Göçü şenliğine New York Giresunlular Derneği Başkanı Savaş Şahin ve yönetim kurulu üyeleri. Amasya usa Derneği Başkanı Selim Topal, Türk Cemiyeti Derneği Başkanı Nurettin Demircan, Amerika Kemalistler Derneğinden Kamil Akkaya ve Dernek için büyük fedakârlıklar yapan iş adamı Sinan Dönme ve çok sayıda iş adamımız destek verdi.
Giresunlu Emekli Öğretmen Eğitimci yazar Nurettin Tarar. Otçu göçü şenliklerinin geleneğini vatandaşlarla paylaştı ve Giresun oyunlarıyla şenliğe katılanları coşturdu.

Ağa seçimi de yapıldı

Açık artırmayla yapılan ağlık seçimi Ünal Kahya ve Cemil Kahyaoğlu’nun arasında yaşandı. Üç bin beşyüz dolara Giresunluların Amerika daki yeni Ağası iş Adamımız Ünal Kahya oldu. Bir yıllığına Ağlığa seçilen Ünal Kahya ağlık nişanını önceki Ağa Gürsel Yıldız’dan teslim aldı. Ünal Kahya “Amerika’daki Giresunlular için ve bu Derneğimize hizmet için çalışıyoruz. Buradaki Giresunluları bir çatı altında toplamaya çalışıyoruz ve bunu başaracağız” şeklinde konuştu. Diploma Töreni yapıldı. Şenlikte Amerika Giresunlular Derneğinin Türkçe okuyan öğrencilerine diplomaları verildi. Çok büyük fedakârlık örneği göstererek çocuklara Türkçe öğreten Sınıf öğretmeni Naime Yılmaz yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda plaketle ödüllendirildi. Amerika Giresunlular Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği Beşinci Otcu göçü şenliğinde Altın üye uygulamasında Derneğe katkı sağlayanlara plaket verildi.

Haber: Hasan Çelik/ABD Yeşilgiresun Gazetesi Temsilcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.