SON DAKİKA!

AMERİKALI GENEL MÜDÜR FAHRİ GİRESUNLU OLDU

Altı yıldır İhlas Haber Ajansı’nda (İHA) genel müdür olarak görev yapan Amerikalı Thomas Bonifield’in Türk fındığı tutkusu fahri Giresun hemşehriliği ile taçlandı.

İhlas Haber Ajansı’nı ziyaret eden Giresun Sivil Toplum Örgütleri Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Thomas Bonifield’a fahri hemşehrilik beratı ve yeşil beyaz renklerden oluşan Giresun atkısı takdim etti.

İHA’nın İstanbul Yenibosna’daki genel merkezinde gerçekleşen ziyarette İHA Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ballı ve İHA Reklam Koordinatörü Mehmet Tekin de hazır bulundu.

Türk fındığını çok sevdiğini ve her gün bir avuç fındık yediğini belirten İHA Genel Müdürü Thomas Bonifield, “Türk fındığı hem çok lezzetli hem de sağlıklı. Ancak dünyada yeteri kadar tanınmıyor. Ben Türk fındığının tanıtımı konusunda elimden gelen gayreti gösteriyorum” şeklinde konuştu.

Yurt dışında olduğu için Feshane Günleri’ne katılamadığını ifade eden Thomas Bonifield, gelecek yılki etkinliklere mutlaka katılacağını söyledi.

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan da organizasyonunu yaptığı Feshane Giresun Günleri’nde İHA ile işbirliği yapmaktan son derece memnun olduğunu belirterek, “Etkinliğin geniş kitlelere duyurulması konusunda çözüm ortağımız olarak çalıştığımız İHA yapılması gerekeni fazlasıyla yaptı” dedi.

2 milyon kişinin katılım sağladığını 8’inci Feshane Giresun Günleri’nde 2 bin 800 haber yapıldığını ve söz konusu haberlerin 64 ulusal basında İHA kaynaklı yer aldığını açıklayan Hasan Turan, “Her gün devletin önemli kademelerindeki isimleri ağırladık. İHA’nın söz konusu haber takiplerinde sağladığı katkı için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonrasında Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, İHA Genel Müdürü Thomas Bonfield ve Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ballı’ya üzerinde semazen motifli plaket ve Giresun fındığı ikramında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.