SON DAKİKA!

AŞK CİNNETİ CİNAYET VE İNTİHARA DÖNÜŞTÜ

Giresun’un Görele ilçesinde birlikte yaşadığı Gürcü olduğu öğrenilen Lorita Yıldız’ı tabancayla öldüren Metin Gökçe aynı silahla kendini de vurarak hayatını kaybetti.

Görele ilçesine bağlı Derekuşculu köyü Kıdır mevkisinde, Metin Gökçe (50) ile birlikte yaşadığı Gürcistan uyruklu Lorita Yıldız (52) arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Metin Gökçe tabancayla Lorita Yıldız’a ateş etti. Vücudunun çeşitli yerlerinden vurulan Lorita Yıldız, olay yerinde öldü.

Edinilen bilgiye göre, Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde çalışan Metin Gökçe, sabah saat 08.00 sıralarında ilçenin Derekuşçulu Köyü Gıdır mahallesinde akrabası Ersin Gökçe’nin evinde imam nikahlı Gürcü asıllı eşi Lorita Yıldız ile bilinmeyen bir nedenle tartıştı. 7 senedir imam nikahlı Gürcü eşi ile evli olan ve 1,5 yıldır da ayrı yaşadığı öğrenen Gökçe, tartışma sırasında eşini tabanca ile vurarak öldürdü. Jandarmayı arayıp “Eşimi öldürdüm, gelin beni teslim alın” diyerek ihbarda bulunan Gökçe, daha sonra aynı silahla başına ateş etti. Gökçe de olay yerinde hayatını kaybetti. Derekuşculu köyü Kıdır mevkisinde, Metin Gökçe (50) ile birlikte yaşadığı Gürcistan uyruklu Lorita Yıldız (52) arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Gökçe tabancayla Yıldız’a ateş etti. Vücudunun çeşitli yerlerinden vurulan Yıldız, olay yerinde öldü.

Edinilen bilgiye göre, Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde çalışan Metin Gökçe, sabah saat 08.00 sıralarında ilçenin Derekuşçulu Köyü Gıdır mahallesinde akrabası Ersin Gökçe’nin evinde imam nikahlı Gürcü asıllı eşi Lorita Yıldız ile bilinmeyen bir nedenle tartıştı. 7 senedir imam nikahlı Gürcü eşi ile evli olan ve 1,5 yıldır da ayrı yaşadığı öğrenilen Metin Gökçe, tartışma sırasında eşini tabanca ile vurarak öldürdü.

Jandarmayı arayıp “Eşimi öldürdüm, gelin beni teslim alın” diyerek ihbarda bulunan Metin Gökçe, daha sonra aynı silahla başına ateş etti. Metin Gökçe de olay yerinde hayatını kaybetti.

Jandarma, cesetleri otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderdi.

Metin Gökçe’nin, Lorita Yıldız ile ikamet ettiği Ağrı’dan bir süre önce tatil için Giresun’a geldiği öğrenildi.

Olay ile ilgili eniş çaplı adli soruşturma başlatıldı.

Resim: Bekir Öztürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.