SON DAKİKA!

ATANAMAYAN ÖĞRETMEN KEMAL OKTAY İNTİHAR ETTİ!

Atanamayan öğretmenlerden Kemal Okay bir sosyal paylaşım sitesinden  arkadaşlarından helallik isteyerek intihar etti. Ağır yaralanan genç Trabzon’da yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Olay bugün öğle saatlerinde Bulancak ilçemizin Küçüklü köyünde meydana geldi. Ailesinin bin bir zorlukla okuttuğu ve 2012 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinden Elektrik öğretmeni olarak mezun olan 29 yaşındaki Kemal Okay’ın atanamayan öğretmenlerden olduğu öğrenildi. Ailesini bakabilmek için bir inşaatta işçilik yaptığı öğrenilen genç öğretmen sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden önce arkadaşlarından helallik istedi. Okay, son mesajında; “Bunaldım artık her şeyden bu stresi kaldıracak değilim artık… Allah biliyor neler yapıp yapamadığımı… Ailem sizlere emanet onları yalnız bırakmayın… Haklarınızı helal ediniz…” ifadelerine yer verdikten sonra çene altından av tüfeğini ateşleyerek intihara teşebbüs etti.

Çenesi dağılan ve bir gözünü de kaybeden genç yakınlarının silah sesini duyması üzerine Jandarma ve 112 Hızır Acil Servisine durumu haber verdi.

İlk olarak Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine kaldırılan Okay, Trabzon KTÜ Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Çevresinde güler yüzlü davranışları takdir kazanan ve sevilen biri olarak bilinen gencin intihar teşebbüsü sevenleri tarafından üzüntü ile karşılandı. Kemal Oktay’ın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.