SON DAKİKA!

Atif Özer Sözlerimin Arkasindayim

Gazetemiz  NRW temsilcisi Ihsan Incekara

Werdohl Giresunlular Dernek Baskani Atif Özer ile bir söylesi gerçeklestirdi iste bu söylesinin tam metni;

 

Baskanim önce sizi taniyalim:

Evet ben Werdohl Giresunlular Dernegi Baskani Atif ÖZER


1965 yilinda Giresun Dereli Bahceli mahallesinde  Dogdum 1981 yilinda Lise ikiden ayrilarak  Almanya ya geldim.

Evliyim 3 erkek delikanli babasiyim çocuk deyince kiziyorlar artik çocuk degiller.


Baskanim kaç yildir dernek baskanligi yapiyorsuz?


Bundan önce üç dönem simdi üç sene aradan sonra 3. kez baskanliga seçildim üyelerimiz layik görüyorlar ama bu dönem herhalde son olacak.

 Giresun Dernegi neden Werdhold de bir dernek kurma ihtiyaci hissetniz? 


Sene 1992 Werdohlde 70-80 Giresunlunun yasadigi bir ortam  O zamanlarda bir derneklesme sevdasi Giresunlulari bir çati altinda toplama sevdasi  derken o zaman ki abilerimiz hemserilerimiz bir araya gelip bu dernegi kurduk, gel zaman git zaman 18 Sene geçti, derken sene 1993 o zamanki gençlerimiz ve ben kendim dahil  bir futbol takimi kurulmasi yönünde  bir talepde bulunuldu ve sagolsun o zamanki yönetici dostlarimiz kabul buyurdular ve birde futbol takimi kuruldu. 


 

Artik gençlerimiz çogaldi 2 takimla bölgesel ligde mücadele ediyoruz her geçen gün artan bir talep var aramizda Alman ve burda yerlesik baska ülkelerden gelmis vatandaslar da var ama çati Giresun ve Karadeniz bu baska bir övünç kaynagimiz oldu.

Birde Folklor ekibiniz mi vardi? 

Bir degil bu zamana kadar 3 tane folklor ekibi yetistirdik yetisen arkadaslar büyüdükçe folklorü biraktilar ama hala bir erkek birde kiz olmak üzere iki folklor ekibimiz Almanya da faaliyetlerine devam ediyor.

 

Giresun geceleriniz oluyor denek lokaliniz var!

Tabiki 1992 yilinda Dernegimiz resmiyet kazandigi andan itibaren dernek lokalimiz var ve sükürler olsun kapatmadik.


Baskanim bu dernek lokali meselesini biraz açarmisin bu is biraz zor degilmi?


Evet haliyle zor  bizlerde zor olani basarmak için çaba gösteriyoruz bizim dernegimiz toplum yararina calistigi için dernegimizde alkol, parali kumar, Iddia, Tombala her türlü parali parasiz otomatlari bulundurmuyoruz, kisacasi topluma millete zarar verecek hiç birsey bulundurmuyoruz, aksi halde bu is dernekçilikten çikar kahvehaneye döner buda bizim kurulus amacimiza ters bi burda sattigimiz çay ve kahve mesrubattan masraflarimizi çikariyoruz kendimiz kurtardigimizda yeterli baska bir sey istemiyoruz.


Baskanim Werdohl Giresunlular Derneginin Üye Sayisi Kaç?


Üye sayimiz 50


Baskanim sayi çok az degil mi? Sadece 50 Futbolcunuz var bildigim kadar!


Evet olmalari gerekiyor fakat biz millet olarak biraz üyelik konusunda tembeliz ama yinede birazi futbolcularimizn üye.


Yani Werdhol de yasayan bütün Giresun lular dernege üye degil öyle mi anlayalim!

 

Elbetteki degiller olsalar üye sayimiz 150 nin üzerinde olmasi gerekir.

Baskanim Giresun geceleriniz oluyor! 

Dernegimizin kurulusundan bu yana 18 yil geçti dedik,  biz bu zamana kadar  9 Gece yaptik yani iki senede bir Giresun gecesi yapmis olduk, buyil sonuna dogru bir gece daha düsünebiliriz bu zamana kadar hep seviyeli ve düzenli gecelere imza attik olursa yine elimizden geleni yapacagiz.

 

Birde tabi ekol olan Kümbet Senlikleri ona deginmeden geçemeyiz sanirim!

Evet bir ilke daha imza attik  bu zamana kadar 3 Kümbet Senligi yaptik üçüde birbirinden güzel geçti destek veren hemseri ve dostlarimiz sag olsun.


Baskanim buradaki amac nedir?


Buradaki amaç bellidir biz artik Avrupaliya Kümbeti ögretiyoruz Kümbetimizi buralarda yasatmaya çalisiyoruz, hiçbir maddi amaç gözetmeden Kümbetin ve Giresunun reklamini yapiyoruz.


Baska neler var ?


Son dönemlerde Türkiyede okuyan iki gencimize maddi destek oluyoruz, 24 Nisan da Werdohl da 23 Nisan kutlanacak, 15 Mayis da yine Werdohl da yabancilar günü kutlamalari var , 13 Haziran 2010 da 4. Kümbet Senligi var, yine Dernegimiz adina çok olumlu bir olay olarak degerlendirdigimiz Yurt Disinda Giresun Dernegi ile yapacagimiz faaliyetlerde ortak hareket etme karari almis olmamiz, bunun gibi bir sürü organizasyonu birlikte yapacak olmamiz nedeniyle heyecanimiz katlanmis durumda insallah birlikten güç dogacak.


Baskanim bütün bunlara ragmen Werdohl Giresunlular Dernegi bürokrat kesimden fazla ilgi görmemesi normalmi?


Bakin bu konu biraz karisik  dernegimizi zamaninda merhum belediye baskanimiz Mehmet Larçin ( saygiyla aniyorum) gelmislerdi güzel sohbetlerimiz oldu, degerli milletvekillerimiz den sayin Rasim Zaimoglu,  yine sayin Hasan Aydin  beyfendi gibi bizlere önem verip ziyaret edenler oldu hepsinden Allah razi olsun, fakat biz 5-10 belediye baskanini gecelerimize – senliklerimize getiremiyoruz bunlar bizim icin önemli  seyler degil isteyen gelir istemeyen gelmez, bu konuda hata birazda bende var diye düsünüyorum, ben bürokrat kesimle fazla hasir nesir  olamiyorum, baskanlar milletvekilleri gelip geçicidir neticede.


Bu arada deginmeden geçemeyecegim  Türkiyeden bazi gazeteci  arkadaslarda bana dariliyormus  ama ben ne yapayim kardesim dernek parasiyla ben milleti buraya davet edemem, kendisi atlayip gelen misafirimdir basimin üzerinde yeri vardir.

 Baskanim bazi yayin organlarida anket çalismasi yapiyorlarmis ne dersiniz?


Dostum bizim yani Werdohl Giresunlular Derneginin anketle manketle isi olmaz,  burada vatandasa  yani gurbetçilere hizmet etmeye  çalisiyoruz,  bundan baska bir derdimiz yok, yaptiklarimiz ortada hi bir dernek kurum kurulus gazete dergi yani hiç kimseyle alip veremedigimiz yok,  kimseye minnet borcumuz yok kimseden politik anlamda bir beklentimiz yok, derdimiz sadece gençlerimize hizmet etmek, iste ispatlari ortada bizi bilen bilir kimseden aferin alma derdimiz yok, bizler insani insan oldugu için seviyoruz  onun adami bunun adami  o gazetecinin bu gazetecinin adami diye degil, sorulan soruya dilimizin döndügünce cevap veririz hangi gazete olursa olsun hiç bir kimeylen meselemiz yoktur, kimseye para verip haber pesinde kosmadik bu konuda basimiz dik alnimiz açiktir, kim Giresun a Giresun luya gurbetçiye hizmet ediyor ise ona saygimiz sonsuzdur, yurt disinda  bulunan derneklere her zaman destek olduk olmayada devam edecegiz aksini iddia eden varsa çiksin söylesin. 

Bu konuda bizlere destek olan üyelerimize yönetim kuruluma dernekçi arkadaslara medyadan basindan arkadaslara hepsine tesekkür ediyorum, vatandasa hizmet için var olan tüm insanlara da tesekkür ediyorum.

Sizede nezninizde haber yapmakta oldugun Gurbetçi Giresun Gazetesine bana fikirlerimi hemserilerime ulastirma firsati verdigi için ayri ayri tesekkür ediyorum.


Bütün hemserilerime ve Türkiye ye selam ve saygilarimi sunuyorum.

 

Baskanim bende bana ve gazeteme bu güzel söylesi firsatini verdiginiz için size gazetemizin yazi isleri müdürlügü adina tesekkürü bir borç biliyorum.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.