SON DAKİKA!
atmdolandiricilarigiresundayakalandi

ATM ÇAKALLARI YAKAYI ELE VERDİ

Giresun’da kart kopyalama yöntemi ile ATM’den hırsızlık yapan 3 kişi yakalandı. Mahkemece tutuklanan 3 kişinin Kayseri’de de aynı yöntemle çok kişinin hesabından para çektikleri belirlendi.

atmdolandiricisigiresunda

Belediye Meydanı’ndaki bir banka şubesinin ATM’sine kart kopyalama cihazı yerleştirildiği tespit edilmesi üzerine polis ekiplerince şüphelilerin kimliklerinin tespiti için operasyon başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonrasında S.E. (24) M.Ü. (32) ve R.O.T. (31) Gazi Caddesi’nde yakalandı. Cadde üzerindeki bir başka banka şubesinin ATM’sine de kart kopyalama cihazı taktıkları belirlenen bu kişilerin üzerinde ve araçlarında yapılan aramada, kopyalanan bilgileri aktardıkları çok sayıda kart ile elektronik malzeme ele geçirildi. 3 kişinin yüzlerini kamufle etmek için kullandıkları çeşitli renk ve modellerde şapkalar ile şemsiyeye de el konuldu.

Ülke genelinde geçmişe dönük araştırma sonucunda da bu kişilerin geçen 5 Eylül günü Kayseri’de bazı banka şubelerinin ATM’lerine aparat yerleştirerek birçok kişinin banka ve kredi kartı bilgilerini kopyaladıkları, ardından da çok sayıda kişinin hesaplarından para çektikleri belirlendi. Giresun Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen S.E., M.Ü. ve R.O.T. çıkartıldıkları mehkemece tutuklandı ve Giresun Cezaevi’ne konuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.