Uncategorized

Av.Murat Toker den Genel Kurmay a Mektup


GENEL KURMAY BASKANLIGINA
ANKARA


 
 Istiklal Savasi’mizda 15 Mayis 1919’da  Yunan askerlerinin Izmir’e çiktigi ve bütün Türkiye’nin donup kaldigi bir dönemde  17 Mayis 1919’da Giresun Meydani’nda miting yapip bu isgali tanimiyoruz. Kanimizin son damlasina kadar bagimsizligimiz için savasacagiz diye miting yapan,


            Balkan faciasinin Giresun’da ve Karadeniz’de tekrarina izin vermeyen, gönüllü alaylariyla Istiklal Savasi’mizin her safhasinda görev alan, Atatürk’ün en kötü günlerde canini ve baskentini emanet ettigi Topal Osman Aga’ya Türk Milleti’nin, Türk Devleti’nin ve kendisinin vefasini göstererek anit mezarla taçlandirdigi ve Giresun’da mezarini ziyaret etmek için yürüyüp gittigi caddenin adi Gazi Caddesi’dir.


            Bizler her 2 Nisan’da Bursa’dan destan kahramanlari dedelerimizin destan kahramani komutani Osman Aga’nin ölüm yildönümünde dernek olarak Giresun’a gidiyoruz.


 Daha önceki yillarda Türk Silahli Kuvvetleri’ni temsilen gelen komutanlar iki yildir bu törenlere istirak etmiyor.


 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Atatürk’ün yaptirdigi ve ziyaret ettigi anit mezara Türk Subaylari’nin katilmamasini üzüntüyle karsiliyoruz.       


             Bu yanlisligin düzeltilmesini ve 2 Nisan 2010’da Türk Silahli Kuvvetleri’ni de bu törende milletinin arasinda görmek dilegimizle saygilarimi sunuyorum.16.03.2010


        Av. Murat TOKER
        Bursa Giresunlular
        Dernegi Baskani

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.