SON DAKİKA!

AVRUPA GİRESUNLU AKADEMİSYENLER DERNEĞİ YENİ YÖNETİMİ

Giresun’un Avrupa’daki bilim insanlarından oluşan ve yaptığı etkinlikler ile göz dolduran Avrupa Giresunlu Akademisyenler Derneği yaptığı genel kurul ile yeni yönetim kurulunu belirledi.

Çoğunluğu genç beyefendi ve genç hanımefendilerden oluşan yeni yönetim kurulu farklı ve farkın dalık yaratan bir oluşum olarak hizmet etmeye başladı.

Mevcut başkan Cevdet Maraş tarafından oluşturulan yeni yönetim kurulunun seçildiği kongrede katılımcılara bir konuşma yapan Cevdet Maraş kısaca şu konulara değindi.” Yıllar içinde Avrupa da çeşitli alanlarda eğitim ve öğretim alanında faaliyet gösteren akademisyenlerimizi bir çatı altında toplayarak geldiğimiz toplumun özelliklerini halen yaşamakta olduğumuz Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde özellikle üniversite kürsülerimiz de yalın bir şekilde doğru anlatmak hedefimiz oldu. Artık bizleri daha detaylı ve özgün faaliyet programları bekliyor. 2020 yılından başlayarak Çeşitli kültürel geziler, burada yaşayan toplumumuzun güncel sıkıntı ve sorunlarını içeren hafta sonu seminer ve sempozyumları, ırkçılığı konu alan tiyatro faaliyetleri, resim sanatı kursları, sportif faaliyetler, Batı Trakya ve Türk gençleri ile belirleyeceğimiz bir proje, Aile piknikleri ve Türk sanat müziği gibi çalışmaları ilk etapta planlıyoruz. Bu güne kadar derneğimize katkısı olan bütün sponsor üye ve destekçilerimize teşekkürü borç biliyorum. Yolumuz açık olsun yeni yol arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Yapılan seçim ile oluşturulan yeni yönetim kurulu ve görevleri belli oldu. Buna göre;

Cevdet Maraş Yönetim Kurulu Başkanı
Gamze Küçük Mali Sorumlu
Muharrem Köymen Mali Sorumlu
Emine Maraş Yazman
Büşra Taşıtçı Yönetim Kurulu Üyesi
Eda Ezgi Karakaş Yönetim Kurulu Üyesi
Çiğdem Maraş Yönetim Kurulu Üyesi
Çiğdem Keskin Yönetim Kurulu Üyesi
Kenan Külekçi Yönetim Kurulu Üyesi
Şahin Çelik Yönetim Kurulu Üyesi

Yapılan kongre ile yeni seçilen yönetim kurulunun yapacağı faaliyetleri dinleyen katılımcılar planlanan faaliyetleri takdirle karşıladılar ve yeni yönetim kuruluna destek olacaklarını açıkladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.