SON DAKİKA!

AVRUPA’DA ÖRNEK DERNEK’TEN YİNE HİZMET VAR

Almanya’nın Baden Wüttenberg Eyaleti Stuttgart Bölgesinde faaliyetlerine devam eden Karadeniz Giresunlular Bw Derneği bir örnek davranış daha sergiledi.

Karadeniz Giresunlular Bw Derneği yıl boyu yaptığı faaliyetlerden elde ettiği gelirlerden Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Giresun/Görele Şubesine hatırı sayılır bir miktarda bağışta bulundu.

Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Genel Muhasibi Erdal Savaş “ Yönetim kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda Giresun’un Görele ilçesinde faaliyetlerine devam eden Omurilik Felçlileri Derneğine yardım etmeye karar verdik. Yönetim Kurulu Başkanımız Cevat Öksüz’ün daha önce Görele’de derneği ziyareti sırasında verdiği sözü yerine getirdik. Bu sene yıl boyunca derneğimizin yaptığı faaliyetlerden çeşitli gelirler elde ettik. Elde edilen gelirlerden geçen senede Omur ilik Felçlilerine derneğine 12 adet tekerlekli sandelye hediye etmiştik. Elimizden geldiğince doğru işler yapmaya çalışıyoruz. Biz çok büyk bir sivil toplum kuruluşu değiliz elimizdeki kısıtlı imkanları üyelerimiz ve yönetim kurulumuzun kararları doğrultusunda değerlendiriyoruz. Artık dernek olarak daha önemli projeler yapacağız. Giresun ve Karadeniz Kültürüne hizmet ederken. Giresunlu üniversite öğrencilerine oluşturcağımız bir fon ile gelecek yıldan itibaren burs vermeyi planlıyoruz. Her şey cennet vatanımız Giresun için.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.