Uncategorized

Aykut Gezmis; 8 Yilda 12 Vali Olur Mu?

“AKP’ye Vali Dayanmiyor”


Bu kadar sik vali degistirenlerin bu sehre verebilecegi bir sey kalmamistir, halkimiz da 12 Haziran da bu iktidari degistirecektir.


CHP milletvekili aday adayi Aykut Gezmis AKP hükümetinin Giresun’da 8 yilda 12 vali degistirdigini belirterek “Bu uygulama sehre bir kötülüktür. Bir valinin ömrü Giresun da ortalama 8 ay sürmüstür, bu kisacik süre bürokratlarin hizmet etmesinin önünü kesmektedir” dedi.


Gezmis yaptigi açiklamada, Giresun Valisi Mustafa Yaman’in Kirklareli’ne atanmasini degerlendirerek, “AKP adeta vali ögütme makinesi gibi. Bu hükümete vali dayanmiyor. Bürokratlari elinde valizi bekletiyor” ifadelerini kullanarak “Bu nasil bir anlayistir, bürokratlarla yapilan bu kavganin arkasinda rant kavgasi mi vardir?” diye sordu.


VALILERIN MAKRO PROJELERI KONUSMAYA ZAMANI YETMIYOR


AKP hükümetinin, bürokratlarin bir sehri tanimasina, sehir insani ile kaynasmasina, hizmet yapacak alt yapiyi olusturmasina firsat tanimadigini savunan CHP Giresun milletvekili aday adayi Aykut Gezmis, özellikle de valilerin görevde kaldiklari kisa sürede sehrin gelisip kalkinmasi yönünde makro projeleri gündeme getirme firsati bulmadiklarini ifade etti. Gezmis “Bizim Trabzon ve Ordu’ya kizmamiza, elestirmemize hiç gerek yok Giresun’un böyle iktidar milletvekilleri var iken rakibe hiç ihtiyaci yok dedi.”


HER GELEN VALI ILE KAVGA EDIYORLAR


Aykut Gezmis, “Valizi elinde bekleyen bir vali nasil memleket meselelerine kafa yorabilir ki?” diye sorarak da,  “Ayrica AKP’liler her getirdikleri vali ile kavga ediyorlar, hizmet yapmasina firsat tanimiyorlar. Bu anlayis zaten hizmet üretme anlayisi degil, adamcilik ve kavga anlayisidir, oysa valiler hizmetin basidir.” seklinde görüs belirtti.


HALKIMIZ ISTIKRARSIZ AKP HÜKÜMETINI SANDIGA GÖMECEKTIR


AKP’nin bu tür uygulamalarini ‘istikrarsizlik’ olarak degerlendiren Gezmis, “Bu kadar sik vali degistiren hükümeti inaniyorum ki halkimiz da 12 Haziran’da degistirecek, sandiga gömecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.