Uncategorized

Aykut Gezmis FKB Arazisini Sordu

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Adayi Insaat Mühendisi Aykut Gezmis, Piraziz in köylerinde “Ey AKP liler, FKB nin kendisine ait Trabzon da ki gayrimenkulünün satisiyla sizin ilginiz nedir ki satistan gelen paraya sahip çikiyorsunuz? Iktidariniz döneminde FKB ye 5 kurus destek mi sagladiniz da FKB yi agziniza aliyorsunuz?” dedi.


Beraberinde CHP Piraziz Ilçe Baskani Nezir Kelleci ve çok sayida partili ile birlikte  Piraziz in köylerinde yöre halki ile bulusan ve yogun ilgiyle karsilasan Gezmis, sunlari dile getirdi:


“AKP hükümeti bir bölge halkinin öncelikli geçim kaynagi olan findigi da, üreticinin dostu olan Fiskobirlik’i de bitirmistir. Basbakan findik üreticisini ve Fiskobirlik’i sevmemektedir. Fiskobirlik’i desteklememis; TMO’yu bu bölgeye inadina getirmistir. Findik acemisi olan TMO’nun 3 yilda ettigi zarar, Fiskobirlik’in 73 yilda ettigi zarara esittir” dedi. 

Köy sakinleriyle sorulu cevapli geçen, oldukça verimli toplantilarda konu yine findik ve FKB ydi. Gezmis, “Sanki iktidarlari döneminde bankalara kredi verdirmeyerek FKB nin batisina sebep olmamis gibi simdi çikmis bazi AKP liler, FKB nin geçtigimiz günlerde satmis oldugu, Trabzon da ki gayrimenkulünden gelen paraya sahip çikiyor ve sanki bu paranin olusmasinda bir katkilari varmis havasi estirmeye çalisarak komik duruma düsüyorlar.

Soruyorum, Ey AKP liler, FKB nin kendisine ait Trabzon da ki gayrimenkulünün satisiyla sizin ilginiz nedir ki, satistan gelen paraya sahip çikiyorsunuz ve yönlendirmeye kalkiyorsunuz? Malin sahibi degilsiniz, satici degilsiniz, alici degilsiniz, siz nesiniz?  Yoksa bu satis sirasinda araya girerek 44 milyon TL deger biçilen Trabzon da ki gayrimenkulü, 36 milyon TL ye sattirarak, kurumu 8 milyon TL zarara ugratmak mi basariniz? Iktidariniz döneminde FKB ye 5 kurus destek mi sagladiniz da FKB yi agziniza aliyorsunuz? Nasil böyle 120 milyonluk malinin satilmasina göz yumdugunuz FKB ye sanki sahip çikiyormus pozlarina girebiliyorsunuz? Bu ne piskinlik? FKB ye iktidariniz döneminde ne katkiniz oldu? 5 kurusluk borcunu mu sildiniz?” dedi.


FKB nin kendi iktidarlarinda aktif ve dinamik hale getirilecegini, Findik Borsasinin bu bölgeye kurulacagini ve bölgenin findik üssü olacagini vurgulayarak konusmasini tamamlayan Gezmis e yöre halki büyük ilgi gösterdi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.