Uncategorized

Aykut Gezmis Milletvekili Adayi Oldu

 

CHP Giresun Il Baskani Aykut Gezmis, görevinden istifa ederek milletvekili aday adayligini açikladi.

Gezmis, parti il binasinda düzenledigi toplantida, haziran ayinda yapilacak genel seçimlerde aday adayi olmak için 10 aylik CHP il baskanligi görevinden ayrildigini belirtti.


Dogdugundan bu yana CHP li oldugunu ve bugüne kadar geçen yasantisi boyunca hep siyasetin içinde bulundugunu ifade eden Gezmis, Ilk aktif ve bilinçli olarak siyasette yer almam 1989 yerel seçimleridir. Bu tarihten sonra, üniversite yillarinda çesitli parti faaliyetlerine gönüllü olarak katilmakla birlikte, üniversite sonrasi CHP Giresun il örgütünde çalismalarda bulundum. 7 yil gençlik kollarinda çalistim. Il yönetim kurulu üyeligi, belediye meclis üyeligi, belediye meclisi grup baskan vekilligi ve belediye baskan vekilligi yaptim. 10 aydir da il baskanligi görevini yürütmekteyim. Son 15 yildir yapilmis tüm seçimlerde Seçim komitelerinde yer alarak aktif olarak partime hizmet ettim dedi.


Gezmis, onurlu, dik bir durusunun oldugunu, bu zamana kadar geldigi her yere namuslu bir sekilde çalisarak, emek vererek geldigini ifade ederek sunlari söyledi:


Yaptigim her eylemde adaletli ve vicdanli olmaya çaba gösterdim. Hep alnim ak, sirtim dik yasadim. Hayatimin hiçbir döneminde yaptigim hiç bir seyden dolayi verilemeyecek hesabim olmamistir ve söz veriyorum ki bundan sonra da olmayacaktir. Yürüttügüm hizli görüsme trafigiyle, tarafli ve tarafsiz yüzlerce kisinin görüsünü alma imkanim oldu. Yüregini, kalbini tek basina CHP iktidarina hedeflemis olan saf ve temiz CHP ailesinden ve görüstügüm tüm hemsehrilerimden çok büyük destek gördüm. Aldigim bu açik ve net destegi arkamda hissederek bu zamana kadar onurla yürüttügüm il baskanligi görevimden ayriliyor ve baska bir onurlu görev olan milletvekilligine aday adayi oldugumu açikliyorum.


Milletvekilligi siralama listesinde adi olmasa dahi sanki birinci sira adayiymis gibi çalisacagini söyleyen Gezmis, Amacim, partime, Giresun a, ülkeme hizmet etmektir. Bu sehri en iyi sekilde temsil etmeye adayim. Sehrin sorunlarini çok iyi biliyorum ve çözmeye adayim. Iktidar olursak hükümette, aksi halde yüce Mecliste sözcünüz olmaya adayim. Ankara da çalacaginiz kapiniz, kalabileceginiz eviniz olmaya adayim. Hep bu vatana hizmet etme istegiyle büyümüs birisi olarak, bu memlekete ve gelecek nesillere aydinlik bir gelecek birakmak için çalismaya adayim diye konustu.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.