Uncategorized

Aykut Gezmis Yaglidere de

CHP Giresun Milletvekili Aday Adayi Aykut Gezmis, ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Il genelindeki ilçe ve belde teskilatlarini en az iki kez ziyaret eden Gezmis, önceki gün de Yaglidere’de ziyaretlerde bulundu.Il Genel Meclis Üyesi Mehmet Aksu nun esine geçmis olsun dedi.


Gezmis, Yaglidere Merkez Camiinde beraberindekilerle birlikte cenaze namazina katildi. Daha sonra Il Genel Meclisi Üyesi Mehmet Aksu’nun hasta olan esini evinde ziyaret eden Gezmis, Zeynep Aksu’ya geçmis olsun dileklerini ileterek bir süre sohbet etti.Yaglidere Ziraat Odasini ziyaret etti.Gezmis, daha sonra Yaglidere Ziraat Odasi’na geçerek oda baskani Sezai Çaglar ile görüstü. Faaliyetleri hakkinda bilgiler veren Çaglar, alan bazli destegin kisa süreli oldugunu ve bu durumun fiyatin düsük seyretmesine neden oldugunu ifade ederek “Çiftçi için bu destek kisa  süreli, devletin findigi yüksek fiyatla almasi daha iyi olurdu. Üç yil verilecek olan bu destekten sonra durum ne olur onu bilemeyiz” dedi.Ziraat odalarinin en örgütlü kuruluslardan biri oldugunu dile getiren Gezmis de “Bizler sivil toplum örgütlerini çok önemsiyoruz. Genel baskanimiz Kemal Kiliçdaroglu da öyle. Giresun’da görüstügümüz örgütlerden sikintilarini dinliyor ve bunu genel merkeze aktariyoruz” ifadesini kullandi.Dogrudan Gelir Destegi’nin “kisa süreli uyusturucu” bir sistem olduguna dikkat çeken Aykut Gezmis, “1 yil sonra bu destek kesilince üretici sudan çikmis baliga dönecek. Bunun yerine daha akilci projeler hayata geçirilerek üreticinin ürününün deger kazanmasi ve verimlilik saglanmali. AKP hükümeti findik sökümünü tesvik edecekti ama bunu beceremedigi gibi yeni findik alanlarinin açilmasini da önleyemedi. Geçtigimiz yillarda findiga yüksek fiyat verildiginde kim kaybetti. Herkes kazandi. Adeta AKP findikta duvara tosladi. Bizler sorunlari iyi biliyoruz ve çözümü için de proje üretiyoruz. Mesela findiga dayali sanayi gelisirse çiftçinin ürünü de deger kazanir” seklinde konustu.Yaglidere Muhtarlar Dernegi ve Esnaf Odasini da ziyaret etti.Gezmis daha sonra Yaglidere Muhtarlar Dernegini ziyaret ederek Dernek Baskani Esref Pul, Esnaf ve Sanatkârlar Odasini ziyaret ederek Oda Baskani Mustafa Özdemir ile de görüserek sorunlarini dinledi. Yaglidere Muhtarlar Dernegi Baskani Pul, sorunun çok oldugunu ancak çözümün hep ertelendigini belirterek “Bizim sorunlarimizi anlatmak için vekilin ayagina degil vekilin sorunlari çözmesi için bizlere gelmesi gerekir” derken Esnaf ve Sanatkârlar Odasi Baskani Özdemir de esnafin zor durumda oldugunu ve her geçen gün kepenk kapatmak zorunda oldugunu söyledi.Sorunlari dinleyen ve çözüm önerilerini dile getiren CHP Giresun Milletvekili Aday Adayi Aykut Gezmis, nüfusun AKP’nin iktidarinda azaldigina da vurgu yaparak “AKP nin 2009 seçimlerinde aldigi oy miktari kadar yani 105.000 kisi kadar nüfusumuz azaldi. Bu çok dikkat çekici bir durumdur” dedi.Gezmis ve beraberindekiler daha sonra esnaflari dolasarak sohbet ettiler. Gezmis’e Yaglidere ziyaretlerindeYaglidere Ilçe Baskani Engin Durdu, Il Baskan Yardimcilarindan Selahattin Ay, Necmi Sibiç, Il Genel Meclis Üyeleri Ömer Mustafa Yilmaz, Türker Salbacak ile Yaglidere Ilçe Yönetimi eslik etti.


Kaynak:Vatan Giresun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.