SON DAKİKA!

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU BAMBAŞKA BİR GİRESUN ÇOK YAKINDA

Giresun Belediye Başkanı Avukat Aytekin Şenlikoğlu önceki akşam davet üzerine Dereli İlçesi Kızıltaş Köyü Turizm Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği’ni ziyaret etti.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ziyarette Belediyenin mali durumu ile projeler hakkında kamuoyunu heyecanlandıracak çok önemli açıklamalarda bulundu.

“BELEDİYEMİZİN EKONOMİK DURUMU DÜZELİYOR”

Göreve geldikten sonraki süreçte Belediyenin ekonomik durumunu ciddi anlamda düzelttiklerini ve yaklaşık 80 Milyon TL civarında borç ödediklerinin müjdesini söyleyen Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Belediyemizin mevcut ekonomik durumuyla yapılamayacak bir takım projeleri, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Bakanımız Nurettin Canikli ve tüm bakanlarımızın, milletvekillerimizin desteğini alarak hep beraber yürütüyoruz. İstiyoruz ki vadettiğimiz 2028 hedefine bu şehri ulaştıralım” dedi.

Araç ve ekipman sayısının artacağını kaydeden Aytekin Şenlikoğlu: “Bir adet vidanjör, çöp aracımız ve süpürge aracımız bize ulaştırılmak üzere bu hafta geliyor. Bundan dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanımıza teşekkür ediyoruz. İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Nurettin Canikli ve Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki’nin desteği ile Belediyeler Birliği’nden 20 tonluk lastikli bir ekskavatör istedik. Yakın zamanda araç filomuza dâhil edeceğiz. Bunların yanı sıra bu ay içerisinde 17 km’lik sahil bandını ışıklandırma ihalesine çıkardık. Keşap tüneli çıkışından Erikliman’a kadar sahilimizi ışıklandıracağız. Belediye binamızı tek bir noktaya topluyoruz. TMSF’den eski il özel binasını kiraladık. İnşallah bütün birimlerimizin hizmetlerini bu binadan yürüteceğiz. Aynı zamanda Bulancak Durağı girişinin ön tarafında 4 Milyon TL’lik kamulaştırma bedeli ödedik, orada da yeni düzenlemeler yapacağız. Şehrimizin en büyük sorunlarından biri de trafik problemi. Bulancak durağı girişinde şehirden geçen trafiği, trafik lambalarında durdurmadan transit geçişini sağlayabilmek için bir Dal-Çık projesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Bakanlığımıza talimatıyla bu ay içerisinde proje ihalesine çıkıyor. Amacımız şehir içerisindeki trafiği rahatlatmak. Bu bizim çok önemli bir konu. Ek olarak Valilik binasının hemen önüne bir köprülü kavşak projemiz de aynı projenin içerisinde yer alıyor.” diye konuştu.

“PLAJLAR BÖLGESİNDEKİ DÜZENLEMELER ŞEHRİMİZE VİZYON KAZANDIRACAK”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu şöyle devam etti: “Plajlar bölgesinde şehrimize dokunacak bir projemiz var. Aşama aşama sahil bölgemizde düzenlemeler yapıyoruz. Sahil bandındaki ve plajlar bölgesinde projelerimiz şehrimize vizyon kazandıracak. Ayrıca Aksu bölgesindeki eski çöp alanında ise rehabilite çalışmamız sürüyor. Oradaki 300 dönümlük arazi üzerine büyük bir projemiz var. Cumhurbaşkanımız bununla alakalı da Bakanımıza o alanın tahkimatı için talimat verdi. Altyapı Hizmetleri Genel Müdürlüğünde bu tahkimat işi tamamlanıyor, projelerini hazırlıyorlar. Biz de Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan o alan mali desteğimizi aldık. İnşallah kısa süre sonra buranın tesviyesi ile ilgili bir çalışma başlatacağız. Eski çöp alanına planladığımız projemiz ile oradaki kötü görüntüyü kaldırıp, Karadeniz’in en büyük prestijli noktasını oluşturacağız.”

“VATANDAŞLARIMIZ KALİTELİ İÇME SUYUNA KAVUŞACAK”

Altyapı, su ve kanalizasyon ile alakalı birçok çalışmalardan bahseden Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Bu ay içerisinde proje ihalesine çıkan İkisu bölgesinden yaklaşık beş ilçe, bir belde ile Giresun Merkez ve Köyler dâhil olmak üzere DSİ’nin bir su projesi var ve bu projeyi bu ay içerisinde ihaleye çıkardık. Bu şehrin yüz yıllık projesi. İkisu’dan suyu getirip ve arıtma tesisi kurarak suyun kaliteli içimini vatandaşlarımıza sağlayacağız. Aynı zamanda bu proje ile belediyemiz elektrik masraflarından 1 Milyon TL civarında tasarruf sağlayacak.

“SEMT SAHALARI KURULUYOR”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Spor Toto Genel Müdürlüğümüzden aldığımız destek ile Teyyaredüzü, Çıtlakkale ve Aksu mahallerimize için 3 adet semt sahası yapacağız. Park ve Bahçeler için ayırdığımız alanlara 10-15 adet yeni park yapacağız. Bunların açılışlarını toplu olarak gerçekleştireceğiz” dedi.

Aytekin Şenlioğlu, “Çevre Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğünden 21 Milyon TL’lik hibe projesi kapsamında arıtma tesisi projesini hayata geçiriyoruz. Bunun için gerekli olan çalışmalara başladık. Sözleşmesini yaptık ve projelendirmesi başladı. Bu projeyle bütün alt yapıyı arıtma tesisine bağlıyoruz. Plajlar bölgesine ve derelere hiçbir şekilde atık su gönderilmeyecek, amacımız budur diyerek “Pek yakında tüm halkımızın beğenisini kazanan bambaşka bir Giresun göreceğiz” açıklamasında bulundu.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu konuşmasının sonunda kendisine yapılan davet nedeniyle Dereli İlçesi Kızıltaş Köyü Dernek Başkanı Metin Coşkun ve yönetimine Köy Muhtarı Sedat Çört’e ve katılımcılara teşekkür etti.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.