SON DAKİKA!
giresunsebinkarahisarfestival

BAKAN BAYRAKTAR’DAN GİRESUN’A ÖĞÜT TRABZON’A YATIRIM

Giresun başta siyaset olmak üzere her alanda eziklik yaşamaya devam ediyor. Hemen her hafta sonu Ordu ve Trabzon illerine açılış ve temel atmaya gelen bakanlar Giresun’a ise festival ve horon için geliyor.

giresunsebinkarahisar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar seçim bölgesi Trabzon’a yatırım ve temel atma, açılış için giderken Giresun’a ise Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz  Festivaline geldi. Bakan Bayraktar katıldığı festivalde Giresunlulara Turizm alanında öğüt vermeyi de ihmal etmedi.

giresunsebinkarahisarfestival

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Şebinkarahisar Kültür Sanat ve Ceviz Festivali’nin Doğu Karadeniz’de turizmin gelişmesine önemli katkılar yapacağını söyledi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Giresun’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, Şebinkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivalinin açılışına katıldı.

Açılış öncesi ilçede esnaf ziyaretinde bulunan ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Bayraktar, daha sonra festivalin yapıldığı alana geçerek, burada açılış kurdelesini kesti.

Bakan Bayraktar burada yaptığı konuşmada, hükümet olarak yaptıkları çalışmalarla Şebinkarahisar’a ulaşımın artık yazın da kışında daha kolay olacağını söyledi.

Düzenlenen festivali son derece önemsediklerini ifade eden Bakan Bayraktar şöyle konuştu:

” Şebinkarahisar bizim için önemli bir yer. Bizim için olduğu kadar sayın Başbakanımız için de çok önemli bir yer. Çünkü buraya hastane yapılırken sayın Başbakanımız talimat vererek hemen hastane binasının yapılmasını istemiştir. O bakımdan bu festival Doğu Karadeniz’de turizmin gelişmesine önemli katkılar yapacaktır. Aynı zamanda Şebinkarahisar ilçemizin gelişmesine, büyümesine, gençlerinin daha iyi eğitim görmelerine önemli katkılar yapacaktır. Yine sayın Valimizin öncülüğünde yürütülen çalışmayla belki de ilerde Türkiye’de üretilen cevizin yüzde 10’u bu bölgede üretilecek. Ben bu festivali düzenleyen emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

Festivale Bakan Bayraktar’ın yanı sıra Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Ak Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Ak Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır, Ak Parti Giresun İl Başkanı Avukat Sabri Öztürk, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivalin ardından Bakan Bayraktar, helikopter ile Trabzon’a hareket etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.