SON DAKİKA!
icisleribakani

BAKAN İDRİS NAİM ŞAHİN CAMİLERİ GEZDİ GİTTİ

Giresun’a gelerek bir dizi incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin Bulancak ve Eynesil İlçelerin’de yapımı devam eden iki camide incelemelerde bulundu.

icisleribakaniidrisnaimsahin

Bugün ilimize gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunan  İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, son olarak Vali Dursun Ali Şahin’le birlikte Eynesil Yeşil Camii inşaatını inceledi.

Bakan Şahin, , Eynesil Hayırlı İşler Yapma ve Yaptırma Derneği Başkanı Ayhan Tufanoğlu ve din görevlisi Mehmet Bahattin Tufaoğlu’ndan inşaat ile ilgili bilgi aldı.

Başkan Tufanoğlu, 1998’de başlatılan camii inşaatının Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin cumhuriyet dönemi mimarisi ile birleştirilip harmanlama oluşturularak yapıldığını söyledi. Camiinin 825 m2 büyüklüğünde olduğunu ve % 70’inin tamamlandığını kaydeden Tufanoğlu, temmuz ayında ibadete açılacağı bilgisini verdiler.

Bakan Şahin’de, böyle bir eserin yapımında emeği geçenleri kutladı.

İncelemede, Milletvekili Adem Tatlı, Eynesil Kaymakamı Gökhan Gürbüz Erol, Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Ak Parti İl Başkanı Av.Sabri Öztürk’te hazır bulundu.

İncelemenin ardından Bakan Şahin Trabzon’a hareket etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.