Uncategorized

Basabakan Sok etti

uzun zamandir kamuoyunda düsük rekolteden dolayi iyi fiyat ve TMO nun piyasadan çekilecegi beklentileri ile üyük umutlar tasiyan Fiskobirlik yönetimine Basbakan bosuna beklemeyin cevabi verdi.

Bir süre önce delegeler tarafindan olaganüstü kongre karari aldirmayla ilgili çabalarina kulak tikayan ve dört gözle baskakanin verecegi randevuyu bekleyen Fiskobirlik yönetim kurulu baskani Lütfü Bayraktar, Basbakan Recep Tayyip Erdogan in son Trabzon seyahatinde bir yerel gazeteciye verdigi özel demeçle soguk dus yasadi.

Basbakan Özetle su konulara degindi;

Findik TMO nun isi degil bir kere mutlaka TMO yu findiktan çekecegiz.

Fakat Fiskobirlik gibi kuruluslarada kredi ve borç gibi uygulamalarada gitmeyecegiz artik Findik (VOB) Vadeli Islemler Borsasinda islem görecek ve devlet sadece üreticiye kilo basina destek verecek böylece devlet bu isten el çekecek devlet Tarim ürünlerini destekliyor ancak bu sonsuz destek degildir seklinde konustu.

Erdogan findik üreticisi yillardir sirtini devlete dayamis ben toplayayim sen al demis devlette aldigi findigi yari fiyatina satmak zorunda kalmis bu halkin parasi yazik degil mi? bakiniz Izmir de incir ve üzüm için borsalar kuruldu ve basarilida oldular bu bir örnek artik findikta VOB yani vadeli islemler borsasinda islem görecek burda dikkatinizi çekecek husus devletin bu isin içinde olmayacagidir.

Basbakanin ilk defa Fiskobirlik ile ilgili  bu kadar net ifade kullanmasina Fiskobirlik yönetiminin ne cevap verecegide ayri bir merak konusu oldu.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.