Uncategorized

Basbakana Süpriz Tirebolu sorusu

Tirebolu nun yurt sorunu Basbakan a soruldu


Basbakan Recep Tayyip Erdogan, iftarda Üsküdar da oturan Vahit-Bedia Sengün ailesine konuk oldu. Burada çocuklarinin Tirebolu da Bankacilik ve Sigortacilik Bölümü kazandiklarini ama yurt bulamadiklari için borca girmek zorunda kaldiklarini söyleyen anne Bedia Sengün Basbakan dan yardim istedi.


Basbakan Erdogan, iftar vakti, beraberinde partisinin Istanbul Il Baskani Aziz Babuscu, Üsküdar Belediye Baskani Mustafa Kara ve AK Parti Üsküdar Ilçe Baskani Zekeriya Erdim ile Vahit ve Bediha Sengün ün Üsküdar Gencer Sokak taki evine gitti. 


Iftar yapmak üzere sofraya oturduklari sirada çalan kapida Basbakan i gördüklerini belirten çift, heyecanlandiklarini dile getirdi. Menemen, çorba ve salatadan olusan sofralarina Erdogan in konuk oldugunu ifade eden Sengün çifti, Erdogan in yaninda sofralarina yiyecek de getirdigini söyledi.


Özel bir sirkette soförlük yapan esinin astim hastasi oldugunu, kendisinin de rahatsiz oldugunu Erdogan a ileten Bedihan Sengün, “4 çocuk okutuyorum. Biri Giresun Tirebolu da bankacilik ve sigortacilik bölümünü kazandi. Ancak yurt bulamadik. Maddi sikintilarimiz var. Elektrik ve su faturalarimizi ödemekte zorlaniyoruz” dedi.


Tirebolu da üniversiteyi kazanan oglunun harcini yatirmak için borç buldugunu dile getiren baba Vahit Sengün de Erdogan a sikintisini ileterek yardim istedi.


Iftarda konuk oldugu ev sahiplerinin sikintilarini yakindan dinleyen Basbakan Recep Tayyip Erdogan in Tirebolu daki yurt sorununa el atmasi bekleniyor.


Haber:  www.yenitirebolu.com  / Özel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.