Uncategorized

Basbakan dan Giresunlulara Feshane Çalimi

Türkiyenin en büyük yöresel etkinligi basbakan Recep Tayyip Erdogan in katilacagini açiklamasina ragmen katilmamasi üzerine buruk basladi.

Heryil bahar aylarinin baslangicina deng gelen ve Istanbul da yasayan milyona yakin Giresunlu hemserimizin yogun katilimi ile gerçeklestirilen Giresun Günler uzun süre konusulacak basbakan çalimi ile basladi.

Ilk gün olmasina ragmen yogun bir katilimin gerçeklestigi etkinligin sunuculugunu Ilhami Temel yapti. Etkinlige saygi durusu ve istiklal marsimizin okunmasi ile baslandi.

 

4. Giresun Günlerinin açilisina Çevre ve Orman Bakani Prf. Dr. Veysel Eroglu, Giresun Valisi Mustafa Yaman,  Istanbul Büyüksehir Belediye Baskani Mimar Kadir Topbas, Ak Parti Gurup Baskan Vekili Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Ak Parti Giresun Milletvekili Ali Temur, CHP Giresun Milletvekili Esref Karaibrahim, Ak Parti Istanbul Milletvekili Hüseyin Besli, Ak Parti Istanbul Milletvekili KIT Komisyonu Baskani Ünal Kaçir, Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu, Giresun Eski Milletvekili ve Filipinler Fahri Baskonsolosu Rasim Zaimoglu, Ak parti Eski Giresun Milletvekili Hasan Aydin,  Ak Parti Giresun Il Baskani Mehmet Geldi, CHP Giresun Il Baskani Aykut Gezmis, CHP Istanbul Il Baskani Gürsel Tekin, Giresun Ilçelerinin tamamina yakininin Kaymakam, Belediye Baskanlari ile Belde Belediye Baskanlari ve üst düzey bürokratlarimiz katildilar.

 

Ilk konusmayi etkinliklerin mimari Giresun Sivil toplum Örgütleri Federasyonu Genel baskani Hasan Turan yapti.

 


 

Hasan Turan Konusmasina konuklari hoslamakla basladi her yil binbir güçlük ile yapmaya çalistiklari Giresun Günleri etkinliginin artik tüm Türkiyede taninan bir organizasyon oldugunu Istanbul ilinde yasayan ve saylilari milyona yaklasan Giresunlu hemserilerimizin artik istelerde geri dönemeyecekleri için bu tür etkinliklerin gurbetçi aileler ve memleket özlemi çeken hemserilerimize köylerinden beldelerinden ilçelerinden ve illerinden bir bulusma sagladiklarini söyledi.

 

Daha sonra açilisa katilan protokolün konusmalarina geçildi. Sirasi ile Milletvekillerimiz söz aldi.

Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu geçen yil hemen seçim sonrasina deng gelen bu etkinlige katilamistim o nedenle çok üzüntü yasadim sizlerle beraber olmaktan çok mutlu oldum organizasyona emegi geçen herkese tesekkür ediyorum seklinde konustu.

 


 

Sirayla Milletvekilleri de söz aldi CHP Giresun Milletvekili Esref Karaibrahim, AKP Giresun Milletvekili Ali Temur,  AKP Istanbul Milletvekili Hüseyin Besli, AKP Istanbul Milletvekili Ünal Kaçir son olarak ta AKP Giresun Milletvekili ve Gurup Baskanvekili Nurettin Canikli  söz aldi

Nurettin Canikli Giresun un ik hayali olan biri Süper Lig digeride Orgi her iki hayalimizde gerçeklestirecegiz Giresunspor mutlaka Süperlige çikacak elimizden gelen gayreti mutlaka gösterecegiz insallah Orgi de gerçeklesecek seklinde konustu.

 


 

Giresun adina son sözü Giresun Valisi Mustafa Yaman aldi. Vali Yaman Giresun siirleri ile süsledigi konusmasi uzun süre alkislandi.

Giresun Valisi Mustafa Yaman bu yigit ilin halkina valilik yaptigim için kendimi sansli hissediyorum Allaha sükrediyorum bizler halkimizin hizmetkarlariyiz elimizden geldigince bu sehre hizmet etmek için var gücümüzle çalisacagiz böyle organizasyonlar çok zordur bu organizasyonlarda çalisan hizmet eden bütün hemserilerime basta sayin Hasan Turan olmak üzere nezninde bütün çalisma arkadaslarina tesekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladi.

 


 

Son söz ise protokolün seref konugu Çevre ve Orman Bakani Prf. Dr. Veysel Eroglu na verildi  Bakan Eroglu Giresun damadi olmaktan büyük onur duyuyorum söz alan Milletvekili arkadaslarim benim için Giresun un damadi oldugum için elimden geleni yaptigimi söyledi ben Giresun un sadece damadi degil hizmetkariyim her zaman bütün ihityaçlarinda Giresun ilimizin yaninda olacagim dedi.

 

Daha sonra plaketlerin takdimi ile açilis son buldu ve protokol halinde standlar gezildi.

 


 

Baska bir programda oldugu için açilis konusmalarina yetisemeyen Istanbul Büyük Sehir Belediye Baskani Mimar Kadir Topbas Giresunlular ile birlikte olmaktan büyük seref duydum insallah daha nice Giresun Günlerin de bulusuruz diyerek geç kalisindan dolayida özür diledi.

 


 

Giresun Valisi Mustafa Yaman a Giresun Dernekler Birligi Baskani Halil Kütük katilimlarindan dolayi plaket takdim etti.

 


 

Giresun Valisi Mustafa Yaman ise Çevre Ve Orman Bakani Prf. Dr. Veysel Eroglu na katilimlarindan dolayi plaket takdim etti.

 


 

Bu sene hiç kuskusuz Giresun Günlerinin gündem olan konuklari Amerika dan gelen Kizildereli dansçilari idi.

Yerli danslarini yapan iki kisilik ilginç gösteri gurubu Giresunlu hemserilerimizin saskin bakislari arasinda devam etti.

 


 

Bu ilgin danstan sonra her iki dansçiya özgürlük ve baris ödülünü Istanbul da iki ilçede Zeytinburnu ve Bagcilar Belediye Baskanligi görevini yürüten hemserilerimiz Lokman Çagirici ve Murat Aydin tarafindan verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.