SON DAKİKA!

Baskan Kerim Aksu Bayram Mesaji

Ramazan ayinin olusturdugu manevi duygu ortami sayesinde kazanilan birlik, beraberlik, dayanisma ve hosgörü duygularinin, hayatimizin bunan sonraki bölümünde de sürdürülmesi, huzurlu ve baris içerisinde yasamimiz için son derece önemlidir.

 

On bir ayin sultani mübarek Ramazan ayini ugurlamanin hüznünü yasarken, diger yandan da ramazan ayinin mükâfati olan Ramazan Bayrami’na ulasmanin sevincini ve mutlulugunu yasiyoruz.

 

Bayramlar kirginlik ve darginliklarin unutuldugu, karsilikli sevgi ve sayginin pekistigi, hosgörünün hâkim oldugu önemli günlerdir. Bayramla sadece bireysel olarak mutluluk yasadigimiz günler degil, bu sevinci ve mutlulugu büyüklerimizle, gençlerimizle, çocuklarimizla, es, dost ve akrabalarimizla paylastigimiz çok özel günlerdir.

 

Dini bayramlarimiz ebedi aleme intikal eden ve bizlerden bir Fatiha bekleyen yakinlarimizi bizlere hatirlatma hususunda da büyük önem arz etmektedir. Kimsesizleri ve hastalari ziyaret ederek onlari sevindirip, çok yogun insani duygular yasamamiza vesile olur.

 

Bayramlar, bir arada olma suurunun sekillendigi ve kuvvetlendigi günlerdir. Bu duygu ve düsüncelerle dünyanin neresinde yasiyor olursa olsun tüm Giresunlu hemserilerimin, aziz milletimin ve Islam Alemi’nin Ramazan Bayrami’ni kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.