Uncategorized

Batlamali Soruyor Siyasiler ve Bürokratlar Nerede?

Bahse konu olan yer Giresun Batlama Havzasi. Seyitköy ve Akköy ü birbirinden ayiran Karanlikdere üzerinde 40-45 hanenin yararlandigi bir asma köprü var. Ve bu köprü Temmuz ayindan buyana yasanan sellerden tam dört kez yikilmis. Yöre halki kendi imkanlariyla bu ahsaptan yapilan asma köprüyü yeniden yapmis. Köprü her yikildiginda vatandaslar 2 km yukaridaki Ikisu Mevkiinden dolasmak zorunda kalmislar. Köprünün agaçtan yapilan ayaklari derenin içinde oldugu için heran yikilma riskiyle karsi karsiya. Vatandaslar buraya bir köprü yapilmasi için defalarca basvuruda bulunmuslar ancak bir sonuç çikmamis.


Yöre halkinin köprü sorunu bununla da sinirli degil. O asma köprünün biraz yukarisinda Orhaniye Köyü nü Seyitköy e baglayan bir köprü daha var. Bu beton köprü de Temmuz ayinda meydana gelen sel afetinde yikilmis. Selde yolun bir bölümü sel tahrip etmis Muhtarlar ve vatandaslar bu köprünün yapilmasi için imza toplayip Il Özel Idareye dilekçe vermisler. Ne varki bu dilekçeden de bir netice alinamamis.


Araciligimizla AKP Milletvekili Ali Temür e “Bizi bu çileden neden kurtarmiyorsunuz?” diye soruyorlar. Sitemleri de hayli anlamli, “Milletvekilimiz bu yörenin çocugu. Batlama yolundan gelip-giderken bu sorunumuzu görmüyor mu? Evlerimiz ile bahçelerimizi birbirinden ayiran Karanlikdere tastiginda hayvanlarimizi bahçelerimize götüremiyoruz.


Hastasi var, yaslisi var yazik degil mi bize? Sayin vekilimizden ve Valimiz Mustafa Yaman dan rica ediyoruz. Bu köprülerimizi biran önce yapsinlar” Vatandaslarimizin köprü çilesini yetkililere duyurma görevimizi yaptik. Bakalim bundan sonra ne gibi gelismeler yasanacak?”


Kaynak:Giresunekspres

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.